Zapowiedzi i relacje z aktualnych wydarzenia UTW Przemęt znajdziecie Państwo TUTAJ.
Informacja o opłatach dla słuchaczy UTW w Przemęcie – rok akademicki 2022/2023 

Wpisowe – 20,00 zł / jednorazowo dla nowych słuchaczy UTW
Czesne – (raz na semestr) – 80,00 zł, płatne do końca października (I semestr) i do końca lutego (II semestr)
Sekcja językowa (angielski) – w ramach opłaty za czesne
Sekcja zdrowia – w ramach opłaty za czesne
Sekcja komputerowa – w ramach opłaty za czesne
Sekcja rękodzieła – w ramach opłat za czesne
Sekcja ZUMBA – w ramach opłat za czesne
Wykłady tematyczne – w ramach opłaty za czesne

Opłaty można uiszczać gotówką u skarbnika UTW pani Barbary Jarosz lub koordynatora UTW w biurze GCKiB w Przemęcie, ul. Jagiellońska 16.

Plan zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie – 2022/2023

Zajęcia odbywają się na sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie

Dzień tygodnia Nazwa zajęć Godziny Miejsce zajęć Termin Prowadzący
wtorek ZUMBA 12:30-13:30 Sala GCKiB co tydzień Bernadeta Majer
wtorek j. angielski 11:30-12:30 Sala GCKiB co tydzień Katarzyna Łakoma
czwartek sekcja zdrowia 10:00-11:30 Sala GCKiB co drugi tydzień od 6.10 Marta Zygmanowska-Mykaj
piątek rękodzieło 10:00-11:30 Salka CARITAS  co drugi tydzień od 7.10 Krystyna Klawińska
piątek sekcja śpiewu 10:00-11:30 Salka CARITAS  co drugi tydzień od 14.10 Zbigniew Klemczak

ROK 2016/2017

Plany Uniwersytetu Trzeciego Wieku – pierwsze spotkanie Rady Słuchaczy

W poniedziałek, 30 stycznia br., odbyło się pierwsze spotkanie Rady Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie. Na spotkaniu ustalono, iż zaraz po feriach ruszają trzy sekcje UTW – zdrowia, komputerowa i języka angielskiego. Zajęcia każdej z sekcji odbywać się będą co dwa tygodnie.
Wstępnie opracowano plan wykładów do czerwca br. Wykłady odbywać się będą w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 16:00 w sali GCKiB w Przemęcie. Pierwsze dotyczyć będą zdrowego stylu życia i diety, nauk przyrodniczych, historii, teologi i bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy.
Na przełomie maja i czerwca planowany jest wyjazd do teatru w Lesznie.
W październiku zaś zaplanowano oficjalną inaugurację pierwszego roku akademickiego UTW w Przemęcie.
O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie UTW w czwartek 9 lutego br. o godz. 16:00 do sali GCKiB w Przemęcie. Osoby, które otrzymały deklaracje członkowskie prosimy o przyniesienie ich ze sobą. Na spotkaniu będzie można nadal zapisać się do UTW w Przemęcie i pobrać deklarację członkowską. Podczas spotkania uczestnicy otrzymają również szczegółowy plan zajęć. Zapraszamy!

Pierwsze spotkanie UTW w Przemęcie! Zapraszamy na kolejne!

Za nami pierwsze spotkanie słuchaczy powstającego w Przemęcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizatorem uniwersytetu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym pojawiło się aż blisko 40 osób, które zadeklarowały chęć udziału w wykładach UTW. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele UTW z Leszna – Prezes UTW Leszno Pani Maria Zielony, Wiceprezes Pani Barbara Szarszewska oraz Wiceprezes Pan Aleksander Świgoń. Pani Prezes przedstawiła działania UTW w Lesznie i wyraziła gotowość pomocy przemęckiemu uniwersytetowi.
Podczas spotkania Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie, przedstawił zasady organizacyjne UTW w tym m.in. główne zasady funkcjonowania wynikające z regulaminu. Każdy z uczestników otrzymał kopię regulaminu oraz deklarację członkowską.
Przedstawione zostały również pierwsze cztery sekcje, jakie będą funkcjonować w ramach UTW w Przemęcie. Są to sekcje: zdrowotna, komputerowa, rękodzieła i języka angielskiego. Obecni na spotkaniu mogli od razu zapisać się na wybrane zajęcia, które odbywać się będą co dwa tygodnie. – Uczestniczyć można nie tylko w jednej sekcji, ale we wszystkich – mówi Maciej Ratajczak – Postaramy się tak ułożyć plan zajęć, aby nie kolidowały one ze sobą i umożliwiały uczestnictwo jednocześnie w każdej z nich. Do udziału w sekcjach zachęcamy obecne na spotkaniu wykładowczynie: Pani Marta Zygmanowska, dyplomowany dietetyk, która poprowadzi sekcję zdrowia; Pani Katarzyna Łakoma, która poprowadzi sekcje j. angielskiego i komputerową oraz Pani Rozalia Lorenc, opiekująca się sekcję rękodzieła.
Powstałe cztery sekcje to dopiero początek oferty UTW w Przemęcie. – Gdy poznamy Panstwa zainteresowania i pasje postaramy się uruchomić kolejne sekcje dostosowane do oczekiwań słuchaczy UTW – mówi M. Ratajczak.
Oprócz zajęć w sekcjach organizowane będą wspólne ogólne wykłady. – Na początku będą to spotkania raz w miesiącu, ale docelowo chcielibyśmy aby takie wykłady odbywały się 2-3 razy w miesiącu – mówi M. Ratajczak.
Podczas spotkania wybrano Radę Słuchaczy, ciało, którego zadaniem będzie organizacja pracy UTW. W skład przemęckiej Rady Słuchaczy weszli: Ewa Fliegner, Barbara Jarosz, Krystyna Klawińska, Jan Kubala oraz Ireneusz Skrzypek.
Kolejne spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się 9 lutego 2017 r. w sali GCKiB w Przemęcie (ul. Jagiellońska 16) o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich chętnych – w każdej chwili możecie Państwo dołączyć do zajęć.
Informacji udziela koordynator UTW w Przemęcie – Jadwiga Kasperska, tel. 65 619 34 85
Zapraszamy!

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie zapraszam na spotkanie organizacyjno-informacyjne dotyczące utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie. Spotkanie odbędzie się odbędzie się dnia 25 stycznia br. o godz. 15.00 w sali GCKiB w Przemęcie, ul .Jagiellońska 16.
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wiek i wykształcenie. Informacje tel. 65 619 34 85 lub 65 619 34 86

Tymczasem telewizyjna zapowiedź Telewizji Leszno…