Opiekun: Urszula Dopierała

Zespół wokalny „Gioielli” powstał 1 kwietnia 2003 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przemęcie. Jego założycielką i instruktorką jest Urszula Dopierała. Obecnie zespół składa się z 9 osób – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i studentów. Na przestrzeni 13 lat w zespole przewinęło się ponad 40 osób. Repertuar zespołu jest niezwykle zróżnicowany. Znajdują się w nim głównie piosenki rozrywkowe, religijne, ale także poetyckie i kabaretowe. W ostatnim czasie znalazły się w nim również piosenki filmowe. Młodzież występuje podczas wielu imprez okolicznościowych w gminie Przemęt tj. koncerty okolicznościowe, dożynki, festyny, imprezy jubileuszowe. Trzykrotnie wystąpiła przed niemiecką publicznością w zaprzyjaźnionej gminie Bestensee. Członkowie zespołu biorą udział w regionalnych i ogólnopolskich festiwalach piosenki. Często zostają ich laureatami. Ich najważniejsze sukcesy to:

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięco – Młodzieżowej w Chodzieży – dwukrotnie zdobyte III miejsce, w 2005 i 2007 r.
Ogólnopolski Konkurs Piosenki „MUZOL” w Śmiglu – dwa wyróżnienia w 2006 r.
Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Canto Cantare” w Bydgoszczy – wyróżnienie w 2006 r.
Międzynarodowy Festiwal Piosenki im. Anny Jantar we Wrześni – III miejsce w 2007 r.
Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej „Liro Ty moja śpiewna” w Pniewach – wyróżnienie w 2009 r. i I miejsce w 2012 r.
Przegląd Piosenki Religijnej „Śremsong” w Śremie – Nagroda Specjalna 2015 r.
Festiwal Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II w Świętnie – Grand Prix w 2016 r.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Filmowej o „Złoty Laur” Stowarzyszenia Galiarda w Poznaniu – I miejsce w 2016 r.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Lublińcu – I miejsce w 2016 r.

Ponadto zespół Gioielli ma na swoim koncie organizację koncertów takich jak: „Czas jak rzeka”, „Małe tęsknoty”, „Piosenki lat 80-tych”, „Koncert Jubileuszowy zespołu Gioielli”, a także bożonarodzeniowych, mikołajkowych oraz charytatywnych.

Zobacz profil „Gioielli” na Facebooku