Trzynastego lutego, tuż przed Walentynkami, bibliotekarka Dominika z Filii Bibliotecznej w Kaszczorze odwiedziła przedszkolaków z Osłonina w ramach akcji „Bibliotekarz w gościnie”.
Tematem było zbliżające się święto Świętego Walentego. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o Jadzi Pętelce, która obdarowywała wszystkich czułymi słówkami. Po wspólnym czytaniu bibliotekarka zapytała maluchy, co najbardziej kochają w swoim życiu. Ich odpowiedzi wypełniły walentynkowy plakat, ukazując, że miłość można darzyć nie tylko bliskich, ale także ulubione rzeczy i miejsca.
Następnie, w nawiązaniu do książki ”Jadzia Pętelka mówi czułe słówka”, każdy wykonał piękną laurkę dla bliskiej osoby. Kolorowe wycinanki, naklejki, pastelowe serduszka – każdy starał się, by jego praca była staranna i zawierała w sobie dedykację. Na koniec każdy otrzymał słodką niespodziankę.
Pamiętajmy, by dbać o tych, których kochamy nie tylko w to wyjątkowe święto – ale przede wszystkim każdego dnia.