Zakończenie siódmego roku swojej działalności studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie świętowali w Boszkowie. Spotkanie odbyło się dnia 5 czerwca br. w Ośrodku Wypoczynkowym Sadyba.

Swoją obecnością podczas wydarzenia zaszczycili: Wójt Gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak, Główny Specjalista Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu i jednocześnie Radna Powiatu Wolsztyńskiego, Patrycja Pabich, Dyrektor GCKiB w Przemęcie, Szymon Piechowiak oraz przedstawiciele Stowarzyszenia UTW w Lesznie.

Zebranych gości powitała koordynator, Jadwiga Kasperska, która podsumowała miniony rok akademicki 2023/2024. Studenci przez cały rok prężnie działali w sekcjach, włączali się w akcje charytatywne, a także zwiedzali przeróżne miejsca podczas zorganizowanych wycieczek. Następnie przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW, Krystyna Klawinska, podziękowała słuchaczom za wspólny czas spędzony na zajęciach edukacyjnych. Podziękowania popłynęły również w stronę delegacji leszczyńskiego Stowarzyszenia UTW za bardzo dobrą współpracę między uniwersytetami oraz wójta i dyrektora za wsparcie i nieocenioną pomoc.

W dalszej części spotkania głos zabrał wójt, kierując do studentów słowa uznania i podziękowania za dobrą rodzinną atmosferę, wręczając wszystkim kwiaty lawendy.

Wydarzenie uświetniło spotkanie z zaprzyjaźnionym żeglarzem Michałem Klawinskim. Tym razem Pan Michał zabrał obecnych w podróż do dalekich Indii. Nie zabrakło wielu zdjęć, filmów i oczywiście ciekawostek, o których nie przeczytacie w Internecie.

Seniorzy z lawendą w ręku rozchodzili się do domów zadowoleni i w doskonałych  humorach. Do zobaczenia we wrześniu!