4 czerwca br, z inicjatywy Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przemęcie, odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Dziecka. Wraz z orkiestrą wystąpiły również mażoretki „VENA”. To wydarzenie nie tylko dostarczyło mnóstwo radości, ale także zaangażowało dzieci w aktywne uczestnictwo.

Podczas koncertu młodzi widzowie mieli okazję bliżej poznać instrumenty muzyczne i odkryć tajniki gry na nich. Nie tylko słuchali wspaniałych utworów, ale również mieli możliwość spróbowania swoich sił jako muzycy, grając wspólnie z orkiestrą. Mażoretki „VENA” zapraszały dzieci do wspólnego tańca, ucząc ich podstawowych kroków i układów choreograficznych.

Wyjątkową atrakcją był wspólny przemarsz orkiestry, mażoretek oraz dzieci do melodii znanych dziecięcych piosenek. Wszyscy uczestnicy mogli się przekonać, że muzyka i taniec to nie tylko sztuka, ale także wspaniały sposób na integrację. Dzieci odkrywały, że muzykowanie i wspólny taniec przynoszą mnóstwo radości i satysfakcji, pokazując, że muzyka łączy, a nie dzieli.

Na zakończenie tego niezapomnianego wydarzenia kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej zachęcał dzieci do wstąpienia w szeregi orkiestry oraz grupy mażoretek. Być może w przyszłym roku, na kolejnym takim koncercie, będziemy mogli pomuzykować razem.

Fot: M.K.