II edycja akcji czytelniczej pn. „Karta Czytelnika Juniora” już za nami!

Akcja, której celem było zachęcenie do czytania, systematycznego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek trwała od 29 września 2023 roku do 31 maja 2024 roku i skierowana była do dzieci – uczniów klas I-IV SP odwiedzających biblioteki publiczne w naszej gminie.

Zadaniem uczestników było zbieranie stempli na Karcie Czytelnika Juniora. Taki stempel otrzymał każdy uczestnik akcji, który przez ten czas przychodził do biblioteki i wypożyczał  książki. Akcja przebiegała dwuetapowo. Po uzbieraniu 10 stempli uczestnik otrzymał upominek-niespodziankę (I etap), a po uzbieraniu 20 stempli (zapełnieniu całej karty) otrzymał nagrodę główną i imienny dyplom Czytelnika Juniora (II etap).

Akcja dobiegła końca, czas więc na podsumowania.

Miło nam poinformować, że do akcji zgłosiło się 166 młodych czytelników. Wielu z nich wykazało się dużą wytrwałością i systematycznością w odwiedzaniu naszych bibliotek i wypożyczaniu książek.

Spośród wszystkich uczestników pierwszy etap akcji ukończyło 66 młodych czytelników, a 35 uczestników dotrwało do końca drugiego etapu i odebrało nagrodę główną. Gratulujemy! Uczestników, którzy dotrwali do finału akcji można zobaczyć w galerii fotograficznej. Mamy nadzieję, że spędzając czas na czytaniu książek poznaliście wiele ciekawych historii.

Z pewnych źródeł wiemy i możemy poinformować, że kolejna, III edycja akcji rozpocznie się w nowym roku szkolnym.

Już teraz zapraszamy do udziału. Każdy na pewno znajdzie dla siebie coś ciekawego! Do zobaczenia w naszych bibliotekach!