28 kwietnia 2024 roku sala Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie zamieniła się w prawdziwą krainę cudów i bajek. Kolorowe dekoracje, migoczące światła i ogromny napis „Witajcie w naszej bajce” przywitały zgromadzonych gości na koncercie, który na zawsze pozostanie w pamięci.

Artyści z sekcji wokalnej „S!NG”, działającej przy GCKiB, zaprosili nas w podróż przez magiczny świat Disneya. Koncert „Witajcie w naszej bajce” to nie tylko podróż sentymentalna do klasycznych bajek, ale również spotkanie z nowszymi produkcjami filmowymi Disneya, które zdobyły serca widzów na całym świecie.

Zgromadzonych na sali widzów przywitała prowadząca koncert, Katarzyna Łakoma, przybliżając następnie fabuły bajek, o których śpiewali najmłodsi. Na scenie zaprezentowało się 12 utalentowanych wokalistów, którzy za sprawą swoich głosów przenieśli nas w różne krainy bajkowych historii. Począwszy od energetycznego „Witajcie w naszej bajce”, poprzez emocjonalne przeżycia z „Małej Syrenki” i „Vaiany”, aż po chwile z „Krainy Lodu”, każdy utwór był jak magiczna opowieść, którą chcielibyśmy przeżywać wraz z bohaterami.

Nie mogło zabraknąć klasyki, która na zawsze zapisała się w historii kina animowanego. „Król Lew”, „Pocahontas”, czy „Mulan” –  piosenki z tych bajek wypełniły salę nie tylko dźwiękiem, ale również nostalgią i wzruszeniem.

To było wydarzenie, które pozwoliło nam na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w świecie marzeń. Koncert „Witajcie w naszej bajce” był nie tylko wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym, ale również przypomnieniem o cząstce dziecka, która tkwi w każdym z nas.