Baśnie Hansa Christiana Andersena od pokoleń wzruszają dzieci na całym świecie. To fascynujące, ponadczasowe i niezwykle pouczające opowieści, które pomagają w zrozumieniu ludzi, świata i siebie. Baśń pt. „Słowik” jest jedną z tych, która uczy na przykład, że wartościowe jest tylko to, co szczere i nieudawane. Przedstawia, że dobre serce i płynące z niego oddanie drugiej osobie mają większe znaczenie niż bogactwo, luksusy i wspaniały wygląd.

O tym przesłaniu miały okazję osobiście posłuchać dzieci z klasy II „a” SP z Przemętu, które zostały zaproszone do Biblioteki w Przemęcie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz z okazji rocznicy urodzin niezwykłego pisarza Hansa Christiana Andersena. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom baśń w formie Teatrzyku Kamishibai dzięki czemu mogły jednocześnie wysłuchać pięknego tekstu i podziwiać barwne ilustracje. Po głośnym czytania uczniowie chętnie wzięli udział w pogadance na temat tej opowieści, poznali kilka ciekawostek z życia pisarza, a także odgadywali baśniowe zagadki. Z racji, że słowik jest ptakiem przylatującym na wiosnę do Polski dzieci wysłuchały kilku ciekawostek o tym niezwykłym ptaku, a jego śpiew towarzyszący w czasie głośnego czytania przypomniał o swoich charakterystycznym głosie.

Książki dla dzieci stanowią dużą część księgozbioru Biblioteki w Przemęcie, naprawdę jest w czym wybierać. Obowiązkowym elementem każdej wizyty uczniów w bibliotece jest przeglądanie, odkrywanie i szukanie tych książek, które zadowolą i zachwycą gusta małych czytelników. I zawsze spotyka się to z dużym entuzjazmem, tym razem było tak samo. Dziękujemy dzieciom za odwiedziny w bibliotece i radość płynącą z zachwytu nad książką oraz za wspólne odkrycie skarbu ukrytego w baśni.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 8 kwietnia 2024 r.