Tylko będąc aktywnym, będziesz pragnął żyć sto lat.Przysłowie Japońskie

W dniu dzisiejszym, 10 kwietnia, w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki odbyło się wyjątkowe spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z mgr Ewą Wojciech. Pani Ewa jest nie tylko wybitną fizjoterapeutką, ale również pasjonatką gimnastyki słowiańskiej, współtwórczynią warsztatów dla kobiet oraz ambasadorką nawodnienia.

Spotkanie zostało zorganizowane pod hasłem „Sekrety zdrowego i długiego życia”, skupiając się głównie na tematach właściwego nawodnienia organizmu oraz aktywności fizycznej. Prowadząca zaprezentowała kluczowe elementy aktywnego długiego życia, wśród których znalazły się: zrównoważona dieta, regularna aktywność fizyczna, rozwijanie pasji, odpowiedni sen, budowanie relacji oraz regularne badania profilaktyczne.

Następnie uczestnicy spotkania mieli okazję poznać fascynujące fakty, między innymi o tzw. „niebieskich strefach”, czyli obszarach, gdzie ludzie żyją najdłużej. Okazało się, że aż dwa spośród pięciu takich miejsc znajdują się w Europie: Ikaria w Grecji oraz Sardynia we Włoszech.

Ze względu na specjalizację pani Ewy, nie mogło zabraknąć praktycznej części spotkania, podczas której seniorzy zapoznali się z zestawem ćwiczeń poprawiających koncentrację, równowagę oraz poranne rutyny, które mogą poprawić samopoczucie każdego dnia.

Kolejny fragment spotkania poświęcono tematowi radzenia sobie ze stresem oraz skutecznym strategiom przeciwdziałania mu. Na zakończenie uczestnicy zostali obdarowani upominkami, a także zaproszeni na bonusowy pokaz ćwiczeń wspierających jamę ustną.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło cennych informacji, ale również zainspirowało do dbania o własne zdrowie i dobrostan na co dzień.

.