„Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. – Platon

Wspaniała, a przede wszystkim muzyczna atmosfera zapanowała 22 kwietnia w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, gdzie odbyły się eliminacje gminne XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2024. To wydarzenie zgromadziło 14 utalentowanych przedszkolaków z przedszkoli naszej gminy – z Przemętu, Moch, Bucza, Kaszczoru, Nowej Wsi, Starkowa, Radomierza oraz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Buczu.

Soliści z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności wokalne, poruszając serca zgromadzonej publiczności. Większość tegorocznych występów nawiązywała do tematu aktualnej pory roku – wiosny.

Swoją obecnością podczas konkursu zaszczyciła pani Marta Sobierajska, kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Przemęt.

Występy dzieci oceniła komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Zabłocka – instruktor sekcji wokalnej „S!NG” w Przemęcie, Katarzyna Wiśniewska – dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie oraz Marcin Dąbrowski – nauczyciel muzyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kluczewie. Ich zadanie nie było łatwe, jednak po długich rozważaniach udało się wyłonić laureatów.

Jury przyznało 5 równorzędnych wyróżnień, które trafiły do:

  • Szymona Nowaczyka z Przedszkola w Starkowie
  • Igi Kruk z Przedszkola w Mochach
  • Eryka Jankowiaka z Przedszkola w Przemęcie
  • Mileny Rozynek z Przedszkola w Mochach
  • Tymoteusza Fischera z Oddziału Przedszkolnego przy szkole w Buczu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i świetne występy! Brawa dla Was!

Teraz nasi utalentowani przedszkolacy będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 8 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu. Wierzymy, że będziecie kontynuować swoją muzyczną podróż z równie dużym sukcesem!