W czwartkowe popołudnie na placu za Gminnym Centrum Kultury i Biblioteką w Przemęcie zrobiło się radośnie i kolorowo. Wszystko to za sprawą imprezy „Na tropie zajączka wielkanocnego”, która przyciągnęła rodziny z dziećmi oraz miłośników zabawy.

Z myślą o najmłodszych przygotowano bogaty wachlarz atrakcji. Na placu pojawiły się dmuchańce, stoisko z kolorową watą cukrową oraz animatorki z AniMiś – Strefa Dziecka, które zapewniły świetną zabawę!

Malowanie twarzy stało się prawdziwym hitem imprezy, gdzie dzieci mogły przemienić się w wielkanocne zajączki, kurczaczki czy inne świąteczne stworzenia. Nie zabrakło także zajączkowych baloników oraz brokatowych tatuaży. Jednym z punktów programu były warsztaty z tworzenia kolorowych jajek, gdzie każde dziecko mogło wykazać się kreatywnością i stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki, ozdobione wiosennymi barwami. Wesołe animacje, gry i zabawy sprawiły, że czas mijał niezwykle szybko, a uśmiechy nie schodziły z twarzy małych i dużych uczestników.

Najbardziej wyczekiwanym momentem była wizyta zajączka, który przyniósł ze sobą nie tylko radość, ale także pyszne czekoladowe jajka, którymi obdarował wszystkich obecnych na miejscu. Później na scenie pojawił się również kurczaczek, który wspólnie z zajączkiem i dziećmi bawił się oraz pozował do zdjęć.

Dodatkowo podczas wydarzenia, odbyło się rozdanie nagród w konkursach wielkanocnych organizowanych przez GCKiB na zajączka – dla rodzin oraz  pisankę – dla seniorów. Uczestnicy mieli również okazję podziwiać wszystkie wykonane prace konkursowe podczas wystawy. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom!