W środę, 13 marca na kolejne zajęcia z cyklu – Lektury da się lubić – przybyli do biblioteki w Buczu uczniowie klasy IIIa SP w Buczu. Tematem spotkania była lektura Romana Pisarskiego ,,O psie, który jeździł koleją” oparta na prawdziwej historii. Jej pierwowzorem był Lampo, kundelek pochodzący z Włoch. W latach 50. ubiegłego wieku żył we Włoszech i samodzielnie podróżował pociągami. Uczniowie wspólnie rozwiązali krzyżówkę i ustalili kolejność wydarzeń. Zaznaczyli na mapie miasta, które odwiedził Lampo i odpowiedzieli na pytania. Następnie w grupach uzupełnili tekst o lekturze i wykonali plakat o bohaterskim psie. Okazało się , że uczniowie doskonale znali treść lektury i wspaniale wykonali wszystkie zadania. Był też czas na wybranie i wypożyczenie książek.

Ale to nie koniec odwiedzin! W poprzednim tygodniu również grupa 3-latków z przedszkola i klasa II b z SP w Buczu złożyły wizytę w bibliotece w Buczu.

Przedszkolacy poznali pełną niespodzianek książkę ,,Potrząśnij jabłonką”, która służy nie tylko do czytania. Kilkuzdaniowe historyjki angażowały małych czytelników, którzy  z wielkim zapałem rozweseli znudzonego potwora łaskotkami, potrząsali  zmęczoną jabłonką uginającą się pod ciężarem dojrzałych jabłek, wycierali rękawem ociekającego deszczem kociaka. Dzieci mogły same kołysać, drapać, pukać, dmuchać, potrząsać – i przy tym uszczęśliwiać bohaterów książeczki. Był też czas na oglądanie książek.

Uczniowie klasy II z okazji Dnia Motyla, który obchodzony jest 14 marca, wysłuchali opowiadania ,,Nikt mnie więcej nie zobaczy” oraz obejrzeli książkę ,,Bardzo głodna gąsienica”. Dowiedzieli się skąd się biorą motyle, jak długo żyją i co jedzą. Obejrzeli książki oraz przeczytali ciekawostki o tych pięknych owadach. Wykonali też piękne papierowe motyle, które teraz zdobią bibliotekę.