Jak wyglądają wiersze Juliana Tuwima w mojej wyobraźni? Na to pytanie twórczo odpowiedzieli uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie. Dzieci wzięły bowiem udział w konkursie literacko-plastycznym, który został dla nich zorganizowany z okazji Dnia Poezji przez Bibliotekę w Przemęcie.

Światowy Dzień Poezji, który jest obchodzony wraz z nadejściem wiosny, czyli 21 marca ma na celu promocję czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. A w naszej bibliotece w tym roku nawiązaliśmy do 130. rocznicy urodzin niezwykłego i niezapomnianego poety jakim jest Julian Tuwim. I choć rocznicę tę będziemy obchodzić dokładnie 13 września, to już marcowe Święto Poezji było wspaniałą inspiracją do przypomnienia i zgłębienia wierszy tego poety.

Wszyscy uczniowie najpierw przeczytali wiersze autora, a później oczami swojej wyobraźni przenieśli je na kartki papieru. W efekcie powstały piękne rysunki przedstawiające różnych bohaterów: Pana Hilarego, Bambo, Spóźnionego Słowika, Słonia Trąbalskiego, Kotka oraz doskonale wszystkim znaną Lokomotywę czy Ptasie Radio.

W poniedziałkowy poranek 25 marca dla uczniów klas trzecich odbyło się spotkanie z książką pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek. Wszystkie ciekawostki z dziecięcych lat poety na podstawie książki przedstawiła pani bibliotekarka, która przeczytała jej fragmenty oraz wybrane wiersze. Na zakończenie wizyty w bibliotece laureaci konkursu oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki książkowe. Wśród laureatów znaleźli się: Ksawery Przymuszała, Martyna Maćkowiak, Sebastian Jęśkowiak, Maciej Mania, Olga Rimke i Milena Oporowska.

Uczniom dziękujemy za udział w wydarzeniu i zapraszamy wszystkich do biblioteki, aby podziwiać prace plastyczne i wypożyczać książki z wierszami.