Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań z bliskimi.

Z tej okazji Uniwersytet Trzeciego Wieku w Przemęcie działający przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przemęcie zorganizował taką uroczystość w dniu 13 grudnia br.

W podniosły, świąteczny nastrój słuchaczy wprowadziła koordynator UTW Jadwiga Kasperska oraz przewodnicząca UTW Krystyna Klawinska, składając wszystkim życzenia tego co najcenniejsze czyli dobrego zdrowia, radości, uśmiechu, życzliwości i bliskości ludzkich serc. – Jesteśmy jak jedna duża rodzina, a to spotkanie wigilijne jest tego dowodem. – mówiła Jadwiga Kasperska. Następnie Krystyna Klawinska  opowiedziała o zorganizowaniu przez słuchaczy zbiórki „świątecznej paczki”, która za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemęcie trafi do samotnej osoby z naszej Gminy.  Życzenia świąteczne złożył również Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak. Czas spędzono przy stole zastawionym potrawami spożywanymi podczas tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. O wyjątkowy bożonarodzeniowy nastrój zadbała sekcja wokalna „Czerwone korale”, która przy akompaniamencie akordeonu porwała wszystkich do radosnego kolędowania.

Niespodzianką była świąteczna piosenka zaśpiewana po angielsku przez słuchaczy z sekcji języka angielskiego. Atmosfera panująca na sali świadczyła, że spotkanie było udane i miało niepowtarzalny charakter.