Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotekach gminy Przemęt
.
Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Już teraz na dzieci w wieku 4–6 lat czekać będą specjalne Wyprawki Czytelnicze. Pokochany przez Małych Czytelników i ich rodziców Krasnal w Krzywej Czapce powróci w tegorocznej edycji projektu do bibliotek, by swoimi opowieściami skraść serca kolejnego pokolenia przedszkolaków.
.
Wyprawka Czytelnicza
.

Jak działa projekt?
Do tegorocznej edycji projektu zgłosiło się aż 6765 bibliotek publicznych z całej Polski. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z nich, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
.
Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
• Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
• Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, dokonywania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Chcielibyśmy też wrócić jeszcze do poprzedniej edycji tej akcji, ponieważ mamy małych przedszkolaków, którzy zdobyli Dyplom Małego Czytelnika. Są to: Maciej Sokołowski, Oliwia Obiegała, Cyprian Piotrowski, Mateusz Raszke, Aleksandra Raszke, Antonina Kliem, Zuzanna Czernicka, Leon Ligma z biblioteki w Przemęcie, Antonina Tomczak, Zuzanna Obierska, Hanna Obierska, Adam Rolla z biblioteki w Kaszczorze oraz Wiktoria Czachowska, Aleksandra Czachowska, Roman Pavluk, Roksana Michałowska, Aleksander Płuciniczak z biblioteki w Buczu.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.