Wyjątkowy jubileusz mażoretek za nami! ✨

8 października zostanie na długo w naszych pamięciach, właśnie ten dzień stał się czasem niecodziennego świętowania. Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w niezwykłym jubileuszu- 10-lecia działalności mażoretek Vena! To był niezapomniany dzień, pełen wrażeń, wzruszeń i emocji.

Od dziesięciu lat te utalentowane i pełne pasji dziewczyny zachwycają nas swoją determinacją i zaangażowaniem. Przez ten czas zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia, podbijały sceny Polski i świata, a ich występy zawsze przyciągały tłumy widzów. Dlatego też jubileusz 10-lecia był wydarzeniem, które nie mogliśmy przegapić.

Show, które zaprezentowały mażoretki, było wyjątkowe. Każdy występ był jak mała historia, opowiedziana za pomocą tańca, muzyki i kolorowych strojów. Tancerki zaprezentowały zupełnie nowe układy i przedstawiły historię zespołu. W jubileuszowy nastrój wprowadziły nas mażoretki – Absolwentki, które przedstawiły układ „Michael Jackson”. Absolwentki, tak jak kilka lat temu, pełne uśmiechu weszły na scenę i po raz kolejny oczarowały publiczność. Podczas jubileuszu zaprezentowały się wszystkie aktualne tancerki zespołu, które przedstawiły nowe choreografie oraz te które zdobyły tytuły na Mistrzostwach Świata. Wyróżnione zostały tancerki, które są w zespole od początku istnienia. To one przeżyły całą tą historię taneczną. Mażoretki Vena  tworzą 4 grupy wiekowe, a na scenie można było zauważyć zaangażowanie już od najmniejszych tancerek. Scenografia, choreografia i kostiumy były dopracowane w każdym szczególe. Występ, który zobaczyliśmy był efektem kilku miesięcy ciężkiej pracy i przygotowań.

Występom Mażoretek towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Przemętu, która od początku wspiera działalność artystyczną tancerek i współtowarzyszy w licznych występach.

W czasie dziesięcioletniej działalności mażoretki zdobyły uznanie i sympatię szerokiego grona widzów, co można było zauważyć podczas imprezy. Sala była pełna publiczności. Swoją obecnością podczas koncertu zaszczycili również szczególni goście. Nie zabrakło pamiątkowych statuetek oraz podziękowań dla osób, które od lat pomagają i wspierają nasze mażoretki. Tancerki otrzymały mnóstwo pięknych życzeń i prezentów. Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak, który jest przyjacielem zespołu od wielu lat, wręczył dziewczynom bon. Każda z dziewczyn otrzymała pamiątkowy medal. Zwieńczeniem show była słodka niespodzianka, czyli tort dla tancerek.

Dziękujemy za dziesięć lat pięknej sztuki i inspiracji! Niech ten jubileusz będzie początkiem kolejnej wspaniałej dekady działalności mażoretek.

Zdjęcia: CzarnyProductions – Jakub Schwarz