Dzielimy się fantastycznymi wieściami! Gmina Przemęt, wraz z Gminą Siedlec i Gminą Wolsztyn, po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskich Igrzyskach „Aktywna Wieś” oraz „Kulinarnej Bitwie Regionów”. Wydarzenie połączyło pasję do aktywności fizycznej i miłość do kulinariów. Impreza odbyła się w urokliwej miejscowości Augustów w województwie podlaskim.

Nasze zespoły wykazały się nie tylko zaangażowaniem, ale również umiejętnościami w zawodach sportowych, zdobywając aż 4 medale! Nasz region może być dumny z następujących osiągnięć:
🥇 Złoty medal w kręglach
🥇 Złoty medal w strzelaniu z wiatrówki
🥈 Srebrny medal w rzucie podkową do celu
🥉 Brązowy medal w dojeniu sztucznej krowy

Ponadto nasze Koła Gospodyń Wiejskich z: Przemętu, Bucza, Bucza Nowego oraz Popowa Starego wykazały się kulinarnymi zdolnościami podczas konkursu na potrawę regionalną, serwując prawdziwą ucztę dla podniebienia.

To były trzy dni pełne emocji, radości i wspólnych doświadczeń. Nie tylko rywalizacja, ale także integracja była istotnym elementem tego dnia.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wyjazdu, a w szczególności wiceprezesowi Zarządu Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Krzysztofowi Piaskowi. Dziękujemy również KGW Przemęt, KGW Borek oraz KGW Solec Nowy za upieczenie wyśmienitego chleba.