Serdecznie zapraszamy czytelników Biblioteki w Przemęcie, Mochach, Buczu i Kaszczorze do wypożyczania nowości książkowych, które wzbogaciły księgozbiór w ciekawe pozycje do czytania.

Wśród nowinek znajdują się czytadła ulubionych autorek z literatury kobiecej tj. Krystyna Mirek, Agnieszka Lis, Gabriela Gargaś, Katarzyna Janus. Dla fanów kryminałów zostały zakupione tytuły popularnych pisarzy tj. B.A. Paris, Małgorzata Rogala, Hanna Greń, Przemysław Żarski. Pamiętaliśmy również o zakupie książek wydanych w serii Wielkie Litery, ułatwiającej czytanie osobom starszym i mającym problem z odczytaniem drobnego druku. Również najmłodsi Czytelnicy znajdą coś ciekawego dla siebie, a w szczególności książkę „Tajemnice głębin oceanu”, dzięki której poznają tajemnice kryjące się w głębinach oceanu oraz ciekawostki dotyczące różnych gatunków zwierząt  żyjących w oceanicznych ciemnościach. Do książki dołączona jest       superlatarka, z którą dzieci mogą wyruszyć na czytającą, podwodną wyprawę.
Te i inne tytuły są dostępne do przeglądania w katalogu internetowym SOWA: https://www.przemet-gckib.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=repl&plnk=nowosci&sort=dat&view=1

W katalogu znajdują się również przygotowane specjalnie dla Państwa kolekcje tematyczne NOWOŚCI, WIELKIE LITERY – lektura przyjazna dla oka. Natomiast w kolekcji KSIĄŻKI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM znajdziecie Państwo pozycje z literatury dziecięcej zakupione przez GCKiB oraz otrzymane w darze z WBPiCAK w Poznaniu.