Dzień Ziemi Przemęckiej. Wspólna zabawa i niezapomniane wspomnienia

W minioną sobotę, mieszkańcy świętowali wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz gminy Przemęt – Dzień Ziemi Przemęckiej. Tegoroczna edycja, a przede wszystkim frekwencja przerosła nasze oczekiwania, przynosząc niezapomniane chwile. Podczas tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Kolorowe stoiska Kół Gospodyń Wiejskich zachwyciły smakoszy lokalnych przysmaków. To właśnie tutaj można było delektować się potrawami i ręcznie wykonanymi wyrobami, które w najlepszy sposób oddają duszę naszej okolicy.

Strefa animacji była prawdziwym rajem dla najmłodszych. Dzieci mogły odkrywać tajemnice podczas warsztatów oraz brać udział w konkursach i animacjach, a także korzystać z rozmaitych dmuchańców. Ich uśmiechy i radość były najlepszą nagrodą dla organizatorów.

Niezapomnianym przeżyciem zarówno dla młodych, jak i tych nieco starszych był niewątpliwie lot balonem. Zgromadzone osoby miały okazję wspiąć się na pokład balonu i unieść się nad ziemią. Była to świetna okazja, by z innej perspektywy spojrzeć na naszą gminę i odkryć jej piękno.

Miłośnikom piłki nożnej dawkę emocji podczas piłkarskich derbów Ziemi Przemęckiej dostarczyli najmłodsi reprezentanci klubów z terenu gminy Przemęt – SPORTING-Przemęt, SKS Helios Bucz oraz Sokół Kaszczor. Juniorzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, pokazując nie tylko umiejętności, ale także ducha sportowej rywalizacji.

Ten dzień należał do muzyki i zabawy! Koncerty sekcji wokalnej S!NG oraz zespołu ECHO ukazały niezwykły talent lokalnych artystów. A na finał – prawdziwa uczta muzyczna, która porwała wszystkich do tańca i śpiewu. Stachursky, Top Girls oraz GROMEE zaserwowali wyjątkowe show, które w połączeniu z efektownym pokazem pirotechnicznym, oczarowało wszystkich.

Dzień Ziemi Przemęckiej to nie tylko święto naszej gminy, to święto nas wszystkich. To czas, kiedy możemy razem celebrować nasze lokalne dziedzictwo, wspólnie się bawić i tworzyć niezapomniane wspomnienia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom, którzy stworzyli niepowtarzalną atmosferę. Dziękujemy Spółdzielni Konwalia, Kołu Łowieckim „DZIK”, Kołom Gospodyń Wiejskich, a w szczególności dziękujemy naszym sponsorom: Bank Spółdzielczy we Wschowie, Chata Polska Przemęt, Centrum Medyczne SALUS, Betoniarnia Przemęt/Salon RTV AGD, Usługi Koparkami KopPablo oraz Rol-Mat BIS.

Do zobaczenia za rok!