Mija kolejny rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie. Tym razem studenci, którzy mimo pewnych ograniczeń wynikających z wieku, mimo wielu problemów zdrowotnych, z determinacją realizowali swoje pasje i solidnie pracowali przez cały rok, świętowali zakończenie roku akademickiego w pałacu w Popowie Starym.

Koordynator UTW Jadwiga Kasperska w swoim wystąpieniu opowiedziała o miesiącach pełnych wyzwań i pomysłów, podsumowała miniony rok przedstawiając sprawozdanie z działalności uniwersytetu, który liczy obecnie 49 studentów. Uczestniczyli oni przez cały rok w 5 różnych sekcjach tematycznych, wykładach ogólnych, spotkaniach integracyjnych  i wycieczkach. Pogratulowała studentom – seniorom ich pasji, radości z jaką się uczą, zaangażowania i znakomitej frekwencji. Troje studentów otrzymało nagrodę za wzorową obecność na zajęciach. Specjalne podziękowanie otrzymał Pan Zbigniew Klemczak za prowadzenie sekcji piosenki biesiadnej. Koordynator podziękowała zarządowi UTW za sumienną, profesjonalną pracę na rzecz studentów i razem z dyrektorem GCKiB w Przemęcie wręczyła im kwiaty. Zebrani gorącymi oklaskami podziękowali członkom zarządu za wsłuchiwanie się i wychodzenie naprzeciw ich potrzebom. Wybrano nowy siedmioosobowy zarząd, który na pewno od razu zabierze się do pracy.

Wójt podzielił się swoimi refleksjami na temat mijającego roku akademickiego, podziękował Pani Jadwidze za ogromną energię i dobre pomysły, a słuchaczom życzył zdrowych, udanych wakacji i dalszych wspólnych działań.

Oficjalną część spotkania pięknie podsumowała koordynator słowami H. Forda ,,…Każdy kto przestaje się uczyć, zaczyna się starzeć, bez względu na to czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najważniejsze jest to, że się chce. I to, że się chce  utrzymać stan młodości swojego umysłu…”.

Po obiedzie podanym w pięknej sali balowej zdobionej sztukateriami wykonanymi przez van Graffa, historię  XVIII wiecznego pałacu przedstawił jego gospodarz Jarosław Błoch. Była też możliwość zwiedzenia pokoi gościnnych, zabytkowej kuchni i jadalni. Na zakończenie słuchacze mogli przespacerować się po parku, w którym ukrywa się urokliwa kapliczka i mały staw.