Zakończyliśmy akcję czytelniczą pn. „Karta Czytelnika Juniora”.

Na początek kilka słów przypomnienia, na czym polegała.
Akcja, której celem było zachęcenie do czytania, systematycznego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek trwała od 9 stycznia do 31 maja 2023 roku i skierowana była do dzieci – uczniów klas I-III SP odwiedzających biblioteki publiczne w naszej gminie.

Zadaniem uczestników było zbieranie stempli na Karcie Czytelnika Juniora. Taki stempel otrzymał każdy uczestnik akcji, który przez ten czas przychodził do biblioteki i wypożyczał  książki (odwiedziny plus wypożyczenie minimum jednej książki= jeden stempel). Akcja przebiegała dwuetapowo. Po uzbieraniu 10 stempli uczestnik otrzymał upominek-niespodziankę (I etap), a po uzbieraniu 20 stempli (zapełnieniu całej karty) otrzymał nagrodę główną i imienny dyplom Czytelnika Juniora (II etap).

Akcja dobiegła końca, więc czas na podsumowania.

Miło nam poinformować, że do akcji zgłosiło się 141 młodych czytelników. Wielu z nich wykazało się dużą wytrwałością i systematycznością w odwiedzaniu naszych bibliotek i wypożyczaniu książek.
Spośród wszystkich uczestników pierwszy etap akcji ukończyło 96 młodych czytelników, a 64 uczestników dotrwało do końca drugiego etapu (zapełniło całą kartę) i odebrało nagrodę główną. Gratulujemy!
Uczestników, którzy dotrwali do finału akcji można zobaczyć w galerii fotograficznej.

Mamy nadzieję, że spędzając czas wolny na czytaniu książek poznaliście (i w dalszym ciągu będziecie poznawać) wiele ciekawych historii.
Zapraszamy do naszych bibliotek , gdzie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego!
Z pewnych źródeł wiemy i „w tajemnicy” możemy poinformować, że była to pierwsza, ale nie ostatnia taka akcja. 😉