Spotkanie z Katarzyną Janus w Przemęcie

Biblioteka oprócz tego, że może być naukową odpowiedzią na pytanie z konkretnej dziedziny wiedzy, to jest również zaproszeniem do fantazyjnego i nieoczywistego świata zawartego w książkach. Czytelnicy Biblioteki w Przemęcie mieli okazję przekonać się o tym podczas spotkania autorskiego z pisarką Katarzyną Janus, które odbyło się 8 maja 2023 r. w sali widowiskowej GCKiB w Przemęcie. Wydarzenie wpisywało się również w rozpoczynający się w tym dniu Tydzień Bibliotek, który w tym roku w całym kraju przebiega pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.
Pani Katarzyna Janus opowiedziała Czytelnikom o swojej twórczości, zaprezentowała tytuły swoich najpopularniejszych książek, przedstawiła głównych bohaterów powieści. Autorka bardzo lubi podróżować i w książkach przenosi akcję także za granicę do miejsc, w których była i wywarły na niej duże wrażenie. Niezwykłe miejsca, do których podróżuje Pani Katarzyna uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć na specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej zawierającej ciekawe zdjęcia, o których autorka opowiadała z ogromną pasją. Podczas wydarzenia Czytelnicy mieli okazję zakupić książki, do których pisarka dokonywała wpisów z dedykacją.
Pani Katarzyna Janus jest autorką czternastu powieści z gatunku literatury obyczajowej, a piętnasta powieść z rozbudowanym wątkiem sensacyjnym ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Wydawnictwa Filia. Biblioteka w Przemęcie zaopatrzyła się w kolejne tytuły książkowe autorki, dlatego serdecznie zapraszamy do ich wypożyczania. Pani Katarzynie serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie, życzymy pomysłów do napisania kolejnych książek.