Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Przemętu spotkali się ze studentami Stowarzyszenia UTW z Wolsztyna w malowniczym Wieleniu. Było to już trzecie spotkanie integracyjne obu Uniwersytetów. Całą grupę powitała koordynator UTW Jadwiga Kasperska i zaprosiła do zwiedzania Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników, zbudowanego przez Cystersów w latach 1731-1742. Wiele informacji na temat Sanktuarium opowiedział obecnym ks. Kustosz Marian Szymański.

Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do Ośrodka Wypoczynkowego KROKUS, gdzie czekał statek piracki „KRAKEN”. Rejs po Jeziorze Wieleńskim dostarczył wszystkim niezapomnianych widoków i czystego powietrza. W rejsie uczestniczył również dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie Szymon Piechowiak.

Uczestnicy mieli też sposobność podziwiać talent wokalny słuchaczy z sekcji śpiewaczej UTW z Przemętu, która zaśpiewała kilkanaście piosenek biesiadnych i porwała wiele osób do tańca.

Był też czas na sprawdzenie swoich umiejętności w zabawie terenowej. Grupa, która zwyciężyła otrzymała w nagrodę darmowe lody.

Spotkanie zakończyło się pysznym obiadem, podczas którego był czas na rozmowy.