Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek. Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, warsztatów, konkursów, gier i zabaw edukacyjnych. W tym roku Tydzień Bibliotek odbył się pod hasłem  „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, a nasze biblioteki w tym tygodniu odwiedziło 953 osób. Biblioteki Gminy Przemęt przez cały tydzień zapraszały wszystkich do wspólnej zabawy przy odkrywaniu tajemnic biblioteki, tworzeniu drzewa marzeń bibliotecznych i poznawaniu zawartość tajemniczej skrzyni.
Na uczestników zabaw w bibliotece czekały słodkie upominki oraz zakładki do książek. Osobami, którym udało się najtrafniej oszacować liczbę książek w bibliotece w Przemęcie (7287 książek) są: Zbigniew Klemczak – 7500, Anna Wolna – 7000, Melisa Pohl – 7000. W Buczu biblioteka posiada 8667 książek, najbliżej tej liczby była Aleksandra Czachowska – 8671 i Marcel Bajon – 8456. W Kaszczorze, gdzie księgozbiór liczy 6490 woluminów, udało się to Patrycji Przydróżnej – 6733 i Szymonowi Pochanke – 6222. Księgozbiór biblioteki w Mochach liczy 8108 książek. Najbliżej tej liczby była Nadia Janusz – 8000. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
 
Przy kolejnym zakupie nowości wydawniczych spełnimy kilka marzeń bibliotecznych o książkach – Leo Messi, Robert Lewandowski, seria „Zaopiekuj się mną”, traktory i motocykle świata, czołgi, baśnie o księżniczkach i Barbie.
 
Wszystkim Czytelnikom, którzy odwiedzili nasze biblioteki podczas Tygodnia Bibliotek serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że był to dla Was miło spędzony czas i doskonała okazja, aby przekonać się, że biblioteka to nie tylko zbiór książek, ale także przestrzeń do rozmów i ciekawych inicjatyw.