Dnia 1 kwietnia po raz pierwszy w Przemęcie, z myślą o naszych czworonożnych przyjaciołach, odbyło się wydarzenie „Tropdog-wyprowadź swojego psa”.

Imprezę rozpoczął Dyrektor GCKiB w Przemęcie Szymon Piechowiak, przedstawiając program wydarzenia. Następnie uczestnicy mogli wysłuchać wykładu „Dlaczego mój pies warczy?” oraz „Dlaczego pies ciągnie na smyczy?” prowadzonego przez behawiorystkę zwierzęcą Sylwię Zeh-Waligórę. Kolejnym punktem była pogadanka z groomerem z salonu Psiaradise Wolsztyn na temat pielęgnacji psa. A o tym jak dbać o szczeniaka opowiedziała Alicja Wojciech- technik weterynarii. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach dogoterapeutycznych prowadzonych w ramach akcji „My nie gryziemy” przez Fundację Ewy Naworol. Wśród wystawców znaleźli się także: Hotel dla zwierząt „Bezpieczna Przystań”, przedstawiciel marki Husse- karmy dla psów oraz TEB Edukacja Leszno z ofertą kierunków związanych ze zwierzętami.
Swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, który razem z Dyrektorem GCKiB Szymonem Piechowiakiem rozstrzygnął konkurs fotograficzny „Mój przyjaciel pies”. Nagrody w losowaniu zdobyli: Antonia Kiernicka, Igor Walkowiak, Stefania Jankowiak, Marcelina Mała oraz Oliwia Glapiak. W międzyczasie organizowano konkursy na sztuczkę z psem oraz na najbarwniejsze umaszczenie. Dla najmłodszych przygotowano niespodziankę w postaci odwiedzin maskotki Psiego Patrolu.
Dzięki zaangażowaniu Pana Pawła Foterka, uczestnicy mogli zjeść kiełbaskę z grilla, tym samym wspierając przemęckie przytulisko dla psów, za co bardzo dziękujemy! Wydarzenie zwieńczył wspólny spacer wzdłuż ul. Kluczewskiej. Mimo niesprzyjającej pogody, miłośnicy czworonogów zaskoczyli frekwencją.

Cieszymy się, że byliście z nami! Do zobaczenia za rok!