Biblioteka w Przemęcie oraz Filia Biblioteczna w Kaszczorze dokonały pierwszego w tym roku zakupu nowości książkowych.
Wśród nich znajdują się dwa tomiki poezji Wisławy Szymborskiej, które zakupiono z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin poetki oraz książka o najsłynniejszym torunianinie Mikołajku Koperniku, który w tym roku obchodzi 550. rocznicę urodzin.
Dla młodszych czytelników, szczególnie dla chłopców zakupiono długo wyczekiwane książki o traktorach i mocarnych maszynach, mali pasjonaci rolnictwa też znajdą coś dla siebie. Dziewczynki z pewnością ucieszą się z kolorowych książek z serii Kicia Kocia. Dzieci, które próbują samodzielnego czytania i to bez mamy, zapraszamy po książki z serii Książkożercy.
Dorosłe czytelniczki chcielibyśmy zainteresować ciekawymi książkami przygodowymi, obyczajowymi oraz romansami. Są również kontynuacje serii wydawniczych oraz dalsze losy znanych już bohaterów.
W maju na spotkanie autorskie do Przemętu przybędzie Katarzyna Janus, dlatego nasz księgozbiór również wzbogacono o kilka nowych pozycji. Jedna z nich została zakupiona w specjalnym wydaniu z wielkimi literami.

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania!