Konkurs kulinarny „Śledzik i pasztecik”

W sobotę, 19 marca 2023 r. w sali wiejskiej w Nowej Wsi odbył się konkurs kulinarny pt. „Śledzik i pasztecik”.  W kulinarnej rywalizacji udział wzięło 19 drużyn z kół gospodyń wiejskich z: Barchlina, Biskupic, Błotnicy, Borku, Bucza, Kaszczoru, Kluczewa, Moch, Nowej Wsi, Osłonina, Perkowa, Popowa Starego, Przemętu, Radomierza, Siekowa, Siekówka, Solca, Solca Nowego i Starkowa. Oficjalnie konkurs otworzyła Koordynator Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Przemęt Elwira Michalewicz. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, Radna Gminy Przemęt Joanna Koziołek oraz Sołtys wsi Nowa Wieś Mariusz Michalewicz.

Tematem konkursu był śledzik i pasztecik. Każde koło przygotowało obie z tytułowych propozycji. Nie ukrywamy, że ocena tylu potraw była sporym wyzwaniem!
W skład jury weszły przewodniczące lub osoby wyznaczone z kół gospodyń biorących udział w konkursie. Po ocenie, komisja konkursowa wyłoniła laureatów.
Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce- KGW Kaszczor
II miejsce- KGW Mochy
III miejsce- KGW Popowo Stare

Na zakończenie konkursu, na zaproszenie KGW Nowa Wieś w odwiedziny przyjechała także lokalna odsłona Magdy Gessler! Po krótkim skeczu, dla laureatów wręczone zostały torty przygotowane przez koło z Nowej Wsi.

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział!