Walentynkowe spotkanie Słuchaczy UTW

W czwartkowe popołudnie, 16 lutego 2023 r. w sali widowiskowej GCKiB w Przemęcie z okazji Walentynek odbyło się spotkanie Słuchaczy UTW w Przemęcie. Uroczystego powitania wszystkich gości dokonała przewodnicząca zarządu UTW w Przemęcie Pani Krystyna Klawińska oraz bibliotekarka Katarzyna Łakoma.

Po krótkim słownym wstępie, wprowadzającym w walentynkowy nastrój, na scenie wystąpił Pan Sławomir Olgierd Kramm – artysta, śpiewak operowy i musicalowy. Pan Sławomir jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu i swoim wyjątkowym, szczególnym barytonem, charakteryzującym się ciepłą barwą, oczarował wszystkich gości. Wśród zaśpiewanych utworów znalazły się oczywiście te najpiękniejsze – o miłości z repertuaru muzyki klasycznej i musicalowej. Z pewnością niejedno serce zabiło mocniej podczas koncertu, gdyż szczególnie wyjątkowe były również utwory zaśpiewane przez Pana Kramma, a wśród nich np. „Mamma sontanto felice” Lobertino Loretti, „Funiculi, funicula”, Człowiek z La Manchy, „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki Młoda wdówka, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” Eugeniusza Bodo, „My way” Franka Sinatry, „Gdybym był bogaczem”, „Brunetki, blondynki” Jana Kiepury oraz wiele innych. Miłe wrażenia po koncercie zebrani goście mogli wymienić z artystą, który zaszczycił gości swoją obecnością podczas wspólnej kawy przy stole. Nie zabrakło tutaj wyśmienitych ciast i pączków, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Słuchaczki UTW w Przemęcie. Swoją obecnością zaszczycił emerytów również Pan Szymon Piechowiak Dyrektor GCKiB w Przemęcie, który złożył serdeczne życzenia i gratulacje wszystkim Słuchaczom.

Ciekawym akcentem spotkania był także występ zespołu „Czerwone korale”, który tworzą Słuchacze UTW w Przemęcie. Zespół spotyka się regularnie na wspólnych lekcjach śpiewu, podczas zajęć sekcji wokalnej, a której przewodniczy Pan Zbigniew Klemczak. Pan Zbyszek oprócz tego, że jest bardzo aktywnym i zaangażowanym słuchaczem UTW w Przemęcie, to posiada wyjątkowy talent gry na akordeonie, co można było usłyszeć podczas występu zespołu. Zespół zaśpiewał kilka piosenek, a wśród nich „Konik”, „Que sera sera”, „A wszystko te czarne oczy”, „Marina, Marina”

Walentynkowe spotkanie UTW w Przemęcie należało do wyjątkowo udanych. Było widać, że emeryci mają w swoich sercach dużo miłości i naprawdę umieją się wspólnie bawić. Podczas imprezy ich serca biły również w rytmie cza-cza, co pokazali na parkiecie podczas zabawy tanecznej.