31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!
Już od samego rana na ulicach miejscowości z terenu gminy Przemęt można było zauważyć wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami.
Równo o godzinie 12:00 spod sali widowiskowej GCKiB w Przemęcie wystartowały dwa konwoje orkiestrowe. W uroczystym starcie konwojów uczestniczył Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak. Wspólne granie w sali widowiskowej GCKiB rozpoczęło się o godzinie 13:00. Na scenie zobaczyć mogliśmy: przedszkolaków z Bucza, Kluczewa i Nowej Wsi, Klub Sportowy Judo Pohl Przemęt, sekcję wokalną GCKiB, mażoretki VENA, Młodzieżową Orkiestrę Dętą GCKiB, Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo oraz Zespół WAVE z Zespołu Szkół z Przemętu. Swoimi umiejętnościami pochwalili się również strażacy z OSP Przemęt, wykonując pokaz rozcinania wraka. Podczas imprezy dzieci mogły skorzystać z malowania buzi oraz zrobienia sobie tatuaży. Pomiędzy występami i koncertami prowadzone były także licytacje, a cały dzień pełen atrakcji zwieńczyło światełko do nieba.
W tym roku podczas 31. Finału zebraliśmy 42 949,97 zł.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, darczyńcom, wolontariuszom, a przede wszystkim osobom, które znalazły chwilę, by być z Nami w tym wspaniałym dniu jakim jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Szczególne podziękowania kierujemy dla: Kół Gospodyń Wiejskich za zaangażowanie i upieczenie ciast, Klubu RAPTOR Leszno, WRACK RACE Nowa Wieś Mochy, Przemęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego z Przemętu oraz OSP Kluczewo, OSP Solec, OSP Starkowo za zorganizowanie i udział w konwojach orkiestrowych, Pani Renacie Bloch- Chata Polska Przemęt za sponsoring posiłków dla wolontariuszy oraz Panu Dariuszowi Majerowi- Majer Travel za transport wolontariuszy.
Do zobaczenia za rok! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!