Choć do Mikołajek został jeszcze jeden dzień, mieszkańcy Gminy Przemęt postanowili świętować je nieco wcześniej.
4 grudnia o godzinie 16:00 tłumnie zebraliśmy się w sali widowiskowej GCKiB w Przemęcie, by dzięki muzyce poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był to wyjątkowy wieczór, podczas którego zaprezentowała się nowo powstała sekcja wokalna działająca przy GCKiB w Przemęcie, prowadzona przez Pana Sebastiana Brzezińskiego. Usłyszeliśmy wiele świątecznych piosenek, pastorałek, ale nie zabrakło także tradycyjnych kolęd. Koncert prowadzili P.o. Dyrektora GCKiB w Przemęcie -Pan Szymon Piechowiak oraz instruktor kultury- Pani Elwira Michalewicz. W uroczystości i wspólnym kolędowaniu wzięli licznie udział mieszkańcy gminy, ale przede wszystkim dzieci, które tuż po koncercie odwiedził i obdarował prezentami Święty Mikołaj. Swoją obecnością zaszczycili także: Wójt Gminy Przemęt- Pan Janusz Frąckowiak, Przewodnicząca Rady Gminy- Pani Elżbieta Wita, Skarbnik Gminy Przemęt- Pani Bożena Ćwiklińska, a także Radni Rady Gminy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania koncertu- Panu Sebastianowi Brzezińskiemu oraz Pani Oli Zablockiej za przygotowanie dzieci, Załodze Studio Bas za aranżacje i wsparcie muzyczne młodych artystów, Panu Bartoszowi Batogowi za dbanie o oświetlenie i dźwięk podczas koncertu, TS Studio za realizację nagrania płyty z kolędami i pastorałkami w wykonaniu dzieci z sekcji wokalnej działającej przy GCKiB w Przemęcie, Panu Bartkowi Maciołkowi za pomoc techniczną przy nagraniu płyty oraz pracownikom GCKiB za wystrój, a także dbanie o każdy detal i całokształt uroczystości.
Szczególnie dziękujemy Wójtowi Gminy Przemęt za ogromne wsparcie finansowe, dzięki któremu sala widowiskowa przy GCKiB zyskała nową kurtynę, oświetlenie i profesjonalne nagłośnienie. Od teraz nasze koncerty zyskały na jakości!