Dnia 25 października 2022r. w sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie odbył się jubileusz 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie, połączony z inauguracją roku akademickiego 2022/2023.

Zgromadzonych na sali zaproszonych gości oraz słuchaczy UTW powitał Dyrektor GCkiB w Przemęcie Pan Szymon Piechowiak. Następnie głos zabrała Pani Jadwiga Kasperska koordynator UTW w Przemęcie.

To już piąta inauguracja – mówi Pani Jadwiga. Jestem szczęśliwa, że z roku na rok nasze grono się powiększa. Cieszę się, że nasi studenci posiadają wiele talentów oraz przełamują stereotypy. Jesteśmy przykładem na to, że życie po pewnym wieku wcale się nie kończy – a otwiera przed nami drzwi na nowe i ciekawe doświadczenia. Pani Jadwiga wygłosiła sprawozdanie z działalności UTW z minionych lat oraz dumnie opowiedziała o osiągnięciach, jakich dokonali studenci. Podczas uroczystości głos zabrała także Pani Krystyna Klawinska – Przewodnicząca Rady Słuchaczy dziękując przede wszystkim studentom za ich obecność, zaangażowanym oraz chęć rozwoju.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak, Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt Pani Elżbieta Wita, Prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie Pani Maria Zielony oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego w Lesznie Pani Barbara Szarszewska, Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wolsztynie z Prezesem Panem Adamem Cukierem na czele a także wykładowcy i instruktorzy UTW w Przemęcie. Szczególnie dziękujemy za obecność Profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu Panią dr hab. Sylwię Jaskulską, która wygłosiła wspaniały wykład inauguracyjny pt. ,,Dobrostan rodziny. Jak go budować i o niego dbać”.

Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze przy oprawie muzycznej Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy GCKiB w Przemęcie. Nie zabrakło wzruszeń oraz licznych podziękowań. Mamy nadzieje, że za rok będziemy świętować w takim samym gronie .. a może w jeszcze większym!