W środę 29 września 2021  przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Joanna Porazińska. Głównym celem tej akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.   Z tej okazji wszystkie Biblioteki Publiczne Gminy Przemęt włączyły się w obchody tego dnia.

Kaszczor
Filia Biblioteczna w Kaszczorze  zorganizowała  zajęcia czytelnicze w klasach najmłodszych Szkoły Podstawowej oraz wszystkich grupach przedszkolnych.  Dzieci miały okazję wysłuchać różnych utworów literackich. Wszystkie grupy rozwiązywały dodatkowo zdania powiązane  z czytanym tekstem. Na zakończenie spotkań  dzieci  otrzymały zakładki do książek „w.bibliotece.pl”. Zachęcamy do codziennego  czytania dzieciom .

Przemęt
29.09.2021r. odbyło się głośne czytane w przedszkolu w Przemęcie. Tematem były skarby jesieni.

Mochy
Głośne czytanie odbyło się we wszystkich grupach przedszkolnych Przedszkola w Mochach. Podczas spotkań dzieci wysłuchały opowieści, których głównymi bohaterami były żółwie: Franklin oraz Binek i Pinek. Następnie odbyły się „żółwiowe” zabawy ruchowe. Nie zabrakło też tematycznej pracy plastycznej.

Bucz
Filia biblioteczna w Buczu zaprosiła do wspólnego czytania wierszyków z książki „Nowe fikołki  pana Pierdziołki” klasy I-III SP w Buczu. Uczniów bardzo zainteresowały też czytane przez bibliotekarkę opowiadania z książki „Szkoła Trzęsiportków”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki  z informacją o godzinach otwarcia biblioteki. W piątek w ramach tej akcji dzieci z grupy III Przedszkola w Buczu z zainteresowaniem słuchały czytanego im opowiadania „Wielka przygoda Jeżyka”, oglądały ilustracje i robiły jeżyka z papieru i kasztana.

Menu