W czwartek, 23 września 2021 r. na scenie GCKiB w Przemęcie odbyła się premiera sztuki „Bombonierka” inspirowana „Serenadą” Sławomira Mrożka. Autorem scenariusza i reżyserem jest EWELINA MENDYKA,  która pracuje w gostyńskim liceum jako nauczyciel języka polskiego. Prowadzi grupę teatralną, której członkowie wspierali aktorów GCKiB.
Teatr w życiu Pani Eweliny ma szczególne znaczenie, co potwierdza również droga edukacyjna – pani Ewelina jest absolwentką reżyserii na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. „Bombonierka” została zainicjonowana przez pracowników GCKiB, którzy zrealizowali to przedsięwzięcie od pomysłu, przez znalezienie reżysera po realizację sceniczną czyli grę aktorską. To dowód na to, że działanie w przmęckim centrum kultury to nie tylko praca w celach zarobkowych, ale działanie wynikające z pasji i przekonania. Ich determinacja, poświęcenie i wytężona praca złożyły się na całość teatralnego sukcesu.

Na scenie zobaczyliśmy Beatę Karaśkiewicz- Maćkowiak, Elwirę Michalewicz, Szymona Piechowiaka, Łukasza Wojciechowskiego. Aktorom GCKiB towarzyszył zespół Eweliny Mendyki – Marta, Rozalia, Ola, Ada i Kuba.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i pokazanie nam teatru, który jest w nas samych!

 

Menu