Tego jeszcze nie było! Dwa dni pełne wrażeń! W sobotę 11 i niedzielę 12 września 2021 r. odbył się Gminny Piknik Traktor Show Przemęt 2021. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Gmina Przemęt, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie, Traktor Majster, Sołectwo Nowa Wieś, OSP Nowa Wieś oraz Wrak Wrace Nowa Wieś Mochy.
Na ponad trzech hektarach terenu w Nowej Wsi przez dwa dni odbywało się wiele przedsięwzięć. W sobotę wyruszył rajd charytatywny dla Emilki i Marysi, w który wyruszyły pojazdy zabytkowe.

 

Rozegrano Turniej Sołectw Gm. Przemęt. Wzięło w nim udział 18 sołectw. Na podium stanęło sołectwo Perkowo, Nowa Wieś i Górsko.

 

W dziewięciu stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gm. Przemęt można było zjeść „swojskie jadło”. Każdy, kto odwiedził stoiska KGW mógł skosztować niezwykłych specjałów i zagłosować wrzucając swój głos do słoików. Podniebienia uczestników pikniku zdecydowały – najlepsze okazały się być specjały stoiska gospodyń z Nowej Wsi.

 

Swoją gale mieli też strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych. Wójt Gminy Janusz Frąckowiak podziękował ochotnikom za służbę. Mieszkańcy gminy mieli tez okazję zobaczyć tabor samochodowy wszystkich jednostek. Sobotni wieczór upłynął koncertowo przy dźwiękach zespołów MODESTA ACOUSTIC oraz BLUESHIFT.

 

W niedzielę, 12 września 2021 r. w Przemęcie podczas uroczystej Mszy św. ku czci Cystersów zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCKiB w Przemęcie oraz zaśpiewał chór CANTUS z Leszna.

 

W  Nowej Wsi na terenie gminnego pikniku królowały traktory. Niedzielne południe upłynęło na „Traktor Show”! Wyścigi traktorów ściągnęły rzeszę fanów.

 

Na scenie odbyły się licytacje charytatywne dla Emilki i Marysi. W koncercie charytatywnym wystąpiła Sylwia Drzewiecka. Piknik odwiedziły gwiazdy Kabaretu „Malina” – Królowie Żyta. Rozbrzmiewały również hity PRL- u w wykonaniu zespołu Alibii z sobowtórem Maryli Rodowicz.

 

Menu