Kolejne „Wakacyjne spotkanie z książką” w bibliotece w Buczu, Kaszczorze i Mochach już za nami.
Biblioteka w Buczu: tym razem mieliśmy kolorowy zawrót głowy czyli zabawa w krainie barw. 20 lipca 2021 r. dzieci poznały barwy podstawowe i pochodne, które same łączyły. Poznały barwy ciepłe i zimne i ich znaczenie. Rysowały strzykawkami na soli i mieszały kolory rękami przy muzyce. Z przygotowanej mieszaniny farb, wody i płynu powstały też barwne bańki. Na koniec dzieci malowały lato na foli. Tym razem było bardzo kolorowo i wesoło, mimo pomalowanych rąk i nie tylko.

Biblioteka w Kasczorze: wakacyjne spotkanie z książką zawitało do biblioteki w Kaszczorze 21 lipca br. i oczywiście przebiegało pod znakiem lata. Dzieci w murach kościoła poewangelickiego po powitaniu i wykonaniu swoich imiennych identyfikatorów, wysłuchały opowiadania o samochodziku Franku pt.„Nad morzem”. Ćwiczyły pamięć podczas zabawy słownej i rysowały domek w zabawie „Ile oczek wypadnie?”. Następnie spacerkiem cała grupa dotarła na plac zabaw, gdzie rozpoczęło się malowanie lata farbami na foli. Na zakończenie odbył się krótki turniej letnich zagadek. Zapraszamy za tydzień.

Biblioteka w Mochach: „Pływają po wodzie statki, żaglówki, łodzie…” to hasło zajęć, które odbyły się w czwartek 22 lipca w bibliotece w Mochach. Na początku uczestnicy zajęć wysłuchali historii o czterech białych łodziach, jak się na końcu okazało, zrobionych z papieru. Dzieci dowiedziały się też, że na Kanale Elbląskim „statki unoszone są w powietrzu”. Dzieje się to za pomocą suchych pochylni służących do transportu statków między kolejnymi odcinkami kanału, a urządzenia te napędzane są siłą wody. Warto pojechać i zobaczyć na własne oczy. Polecamy! Potem, już tradycyjnie, przyszedł czas na pracę plastyczną i zabawy. Dzieci wspólnie wykonały łódź w wersji maxi z dużą ilością okienek, przez które można oglądać pływające rybki, a następnie każdy z uczestników metodą origami zrobił sobie łódkę w wersji mini. Na koniec, niestety tylko „na sucho” odbyła się „nauka pływania łódką”. Jak to wszystko wyglądało? Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej. Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań!

Menu