Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie wspólnie z Gminą Przemęt zorganizowało „Powitania Lata” na gminnej plaży w Osłonienie. Po długiej przerwie wymuszonej pandemią, powoli – acz ostrożnie wracamy do plenerowych inicjatyw.
Tegoroczne „Powitanie Lata” było okazją do obejrzenia popisów scenicznych naszych przedszkolaków. Na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli ze Siekowa, Przemętu, Moch, Buczu, Radomierza, Nowej Wsi, Starkowa i Kaszczoru. Rozbrzmiały też melodie biesiadne w wykonaniu Pana Zbigniewa Klemczaka z Bucza. Nie zabrakło prezentacji scenicznych sekcji GCKiB w Przemęcie. Zatańczyła sekcja taneczna Mateusza Frąckowaka, zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Przemętu i oczywiście zaprezentowały się mażoretki. Zobaczyć też można było Mażoretki Twins z Włoszakowic, w tańcu sobótkowym na plaży. Na finał wystąpił Dario Isidoris, który  zaśpiewał na zakończenie Powitania Lata na plaży gminnej w Osłoninie. Rozstrzygnięto też konkursy na wianki świętojańskie. Były dwa – na rodzinny wianek i wianek kół gospodyń.
Wyniki konkursu „Rodzinny wianek świętojański”. Komisja w składzie: Elżbieta Wita, Malwina Witkiewicz, Katarzyna Łakoma i Beata Karaśkiewicz-Maćkowiak. Wyniki: I miejsce – Beata Kruk, II miejsce – Mira Frąckowiak, III miejsce – Maria Kuzak i Halina Apolinarska. Wyróżnienie: Paulina Bilawa. Wyniki konkursu „Wianek świętojański KGW”. Komisja w składzie: Elżbieta Wita, Malwina Witkiewicz, Katarzyna Łakoma i Beata Karaśkiewicz-Maćkowiak. Wyniki: I miejsce – KGW Popowo Stare, II miejsce – KGW Przemęt, III miejsce – KGW Radomierz, Wyróżnienie: KGW Nowa Wieś i KGW Bucz.

Podziękowania
Serdecznie dziękujemy Gminie Przemęt z Wójtem Januszem Frąckowiakiem na czele, Przewodniczącej Rady Gminy Przemęt Elżbiecie Wicie za pomoc i zaangażowanie w komisje konkursowe na wianki świętojańskie. Dziękujemy Paniom z KGW z terenu Gminy Przemęt, sołtysom i radnym zaangażowanym w przedsięwzięcie. Strażakom OSP Kaszczor, Solec, Kluczewo i Osłonin. Dziękujemy Spółdzielni Socjalnej Konwalia, Przemęckiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu, obsłudze medycznej. Gorące podziękowania należą się wychowawcom, opiekunom i przedszkolakom z terenu gminy, którzy przygotowali piękne prezentacje sceniczne. Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Przemęcie, którzy poświęcili swój czas i prowadzili kwestą pod patronatem Leszczyńskiego Banku Żywności na rzecz Marysi z Brenna. Dziękujemy wszystkim instruktorom, animatorom i grupom artystycznym, które zaprezentowały się na naszej plażowej scenie. Imiennie składamy podziękowania Panu Krzysztofowi Słoninie – naszemu najlepszemu sternikowi – dzięki któremu wianki mogły wypłynąć na wody jeziora. Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom imprezy.

Zespół GCKiB w Przemęcie

Menu