Aleksandra Samelczak osiem lat występowała w grupie teatralno – literackiej „Zaczarowana Dorożka”, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Przemęcie. Dziś Ola jest studentką piątego roku aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, wcześniej znanej jako Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego.
– Aleksandra Samelczak osiem lat występowała w grupie teatralno – literackiej „Zaczarowana Dorożka”, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Przemęcie. Wystąpiła we wszystkich spektaklach, grając znaczące role. Na przykład w „Tangu” Sławomira Mrożka wcieliła się w postać Stomila, brała udział również w spektaklu „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego, zagrała także postać francuskiej rzeźbiarki – Camille Claudel w sztuce Kingi Kaźmierczak „Nadzieja serca”. Ola do dzisiaj od czasu do czasu występuje na deskach przemęckiej sceny. Ostatnio widzieliśmy ją z okazji dziesięciolecia „Zaczarowanej Dorożki”. Szanuje i bardzo mile wspomina czas spędzony na próbach i w czasie przedstawień w Przemęcie. Tutaj stawiała pierwsze kroki i jak sama powiada wiele się nauczyła na temat aktorstwa. Dziś Ola jest studentką piątego roku aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, wcześniej znanej jako Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego. Mimo że zajęcia w krakowskiej szkole są wyjątkowo wyczerpujące i trwają często od rana do wieczora, to nasza rodzima aktorka znajduje czas, by grać w teatrach czy filmach. Wystąpiła m.in. w przedstawieniu „Nana” w Teatrze Polskim w Poznaniu oraz w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Odnosi też wiele sukcesów jako aktorka śpiewająca i dramatyczna. Zawsze zdobywa nagrody na festiwalach piosenki aktorskiej, dostała także wyróżnienie na prestiżowym Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę w spektaklu „Święta Joanna” w reżyserii Moniki Strzępki. Grała także jeden z epizodów w serialu „Wojenne dziewczyny”.
Ola jeszcze nie skończyła szkoły, a już ma propozycje angażu na stałe w teatrach poznańskich i krakowskich. Należy do osób bardzo ambitnych i pracowitych, a równocześnie wyjątkowo zdolnych i szczególnie pokornych. Kiedy spotyka się z aktorami z „Zaczarowanej Dorożki”, nie czują oni presji, że oto będą grać z kimś, kto funkcjonuje w „wielkim świecie teatru”. Ola Samelczak do każdego przedsięwzięcia podchodzi poważnie i z estymą i nie ma znaczenia, czy rzecz dzieje się w Krakowie czy w Przemęcie. Mamy nadzieję, że kariera aktorki pochodzącej z Bucza potoczy się wspaniale i będziemy mogli ją podziwiać na scenach różnych teatrów w Polsce. – informuje Kinga Kaźmierczak kierująca grupą teatralną „Zaczarowana Dorożka” działającą przy GCKiB w Przemęcie.