Kochane dzieci! Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji spotykaliśmy się zawsze osobiście w bibliotece. Wtedy czytaliśmy, bawiliśmy się i przeglądaliśmy przeróżne tytuły książek. W tym roku niestety nie możemy wspólnie spotkać się w bibliotece. Ale nie martwcie się… Nie zapomnieliśmy o Was i mamy dla was niespodziankę. Zapraszamy do obejrzenia teatrzyku kukiełkowego pt. “Trzy Świnki”. Życzymy Wam miłego oglądania i dużo radości podczas spędzania czasu przed książką.
Nie zapomnijcie też w dniu dzisiejszym uradować waszych książek: koniecznie sprawdźcie w swoich domowych biblioteczkach, czy któraś z książek nie poczuła się samotna i dawno nie czytana. Sprawcie dziś radość waszym książkom, zaproście rodziców i dziadków do wspólnego czytania. Zainteresowanym przypominamy, że Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Wystąpili: Bibliotekarze GCKiB w Przemęcie: Katarzyna Łakoma, Rozalia Lorenc, Jolanta Skorupińska, lektor: Jadwiga Kasperska. Nagranie i montaż: Szymon Piechowiak.
Materiały wykorzystane do nagrania teatrzyku: „Plac teatralny Trzy Świnki scenografie do przedstawień ze scenariuszami inscenizacji WSiP”.

Menu