Tegoroczny finał WOŚP był wyjątkowy! Po raz pierwszy w Gminie Przemęt pracował odrębny sztab i… mamy powody do dumy i radości!  Padł rekord – łącznie z kwesty i licytacji naszemu sztabowi udało się zebrać ponad 35 tys. zł.! To znaczna kwota, której wysokość cieszy tym bardziej, że zbiórka nie była łatwa z uwagi na ograniczenia i obostrzenia pandemiczne!
Mimo to, sztabowa konwojowa kwesta na terenie Gminy Przemęt zaowocowała! Start konwoju zainicjował gospodarz gminy, Wójt Janusz Frąckowiak. Sztabowe puszki dodały do każdej z miejscowości na terenie Gminy Przemęt. W orkiestrową trasę pojechały pojazdy: Klub „Raptor” z Leszna, WRACK RACE Nowa Wieś-Mochy, OSP Solec i OSP Kluczewo oraz Przemęckie Przedsiębiorstwo Komunalne. Barwny i głośny konwój nie mógł zostać niezauważony! Uatrakcyjnił niedzielne popołudnie a przede wszystkim dał możliwość aby mieszkańcy wychodząc przed swoje domy mogli wrzucić swój datek do puszki.
Przez całe niedzielne popołudnie czynna też była przemęcka biblioteka. Można było wypożyczyć bądź zwrócić książkę, ale też złożyć datek do puszki. Na najmłodszych czytelników czekała niespodzianka, „kreatywna torebka” z pomocą której najmłodsi mogli własnoręcznie wykonać coś ciekawego. Rozdano ich ponad 60!  Nasza licytacja również była udana. Wylicytowaliśmy wszystkie 38 zestawów, które przeznaczone były na ten cel.  Uzyskaliśmy kwotę ponad 3 tys. zł. Udział w zbiórce miały też sztabowe puszki stacjonarne, które stały w przemęckim urzędzie, sklepach, aptece, stacji paliw, ale również w przedszkolach na terenie gm. Przemęt.
Tegoroczny Finał WOŚP w Przemęcie przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Już wiemy, że był rekordowy.   Oczywiście na ostatecznie potwierdzoną kwotę przez bank musimy jeszcze zaczekać, ale… już dziś jest się z czego cieszyć.  Na rzecz WOŚP zebrano o dziesięć tysięcy więcej niż przed rokiem!!! Ważne jest również to, że całość przebiegła spokojnie i bezpiecznie. Przemęcki sztab pracował do późnych godzin, ale mieliśmy czas aby wspólnie z Wójtem wysłać symboliczne „światełko do nieba”. Dziękujemy za obecność i wsparcie!
Ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich tych, którzy włączyli się w naszą akcję. Bez ludzi o gorących sercach to nie mogło by się udać! Mieszkańcy Gminy Przemęt mają powody do dumy! Sukces Sztabu Przemęt to sukces wszystkich razem i każdego z osobna!

Menu