31 stycznia br. odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, po raz pierwszy w Przemęcie pracuje odrębny Sztab WOŚP przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie. Tegoroczny finał będzie znacząco różnił się od tych w ubiegłych latach. Z uwagi na sytuację epidemiczną, nie możemy zaprosić mieszkańców gminy do sali GCKiB. Nie można przyjść do nas, ale… my przyjedziemy do was!!! Udało się zorganizować Konwój WOŚP, który odwiedzi poszczególne miejscowości na terenie gminy.
Szczegółowy “plan jazdy” znajdą Państwo na plakacie. To nie jedyne wydarzenia, jakie zaplanowaliśmy. Mamy nadzieję, że najbliższa niedziela będzie: głośna, kolorowa, życzliwa a przede wszystkim okaże się wielkim zrywem gorących serc mieszkańców, którzy wesprą szczytny cel.
Tegoroczny finał dedykowany jest laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. W 29. Finale uczestniczyć będzie blisko 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w 1362 Sztabach (w tym 79 poza granicami kraju). Na terenie Gminy Przemęt kwestować będzie 25 wolontariuszy. Każdy ze Sztabów, poza materiałami niezbędnymi do przeprowadzenia zbiórki, otrzymał od Fundacji WOŚP i jej partnerów środki zapewniające bezpieczeństwo w trakcie kwesty. GRAJMY Z GŁOWĄ!

Menu