Z radością ogłaszamy, że znamy już wyniki konkursów, które zostały zorganizowane przez Urząd Gminy w Przemęcie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemęcie i Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Przemęcie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy z nich, na najpiękniejszą „Szopkę Bożonarodzeniową” był adresowany do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej z terenu Gminy Przemęt. Przypominamy, że w tym roku odbyła się już V edycja tego konkursu, ale jak co roku cieszył się sporym zainteresowaniem. Kreatywność i pomysłowość wykonania szopek zaskoczyła nasze jury. Wśród najciekawszych szopek były te, które wykonaliście wykorzystując przeróżne materiały, tj. drewno, patyki, zapałki, piasek, kamienie, masa solna, siano, papier, plastelina, modelina, klocki aquabeads, klocki piankowe.

Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia:

Kategoria I – przedszkolacy:
– Franek Zastróżny- P-le w Nowej Wsi
– Kamil Thiel – P-le w Nowej Wsi
– Iga Koźlik – P-le w Radomierzu
– Oliwia Sobolewska – P-le w Buczu
– Emil Poloch – P-le w Radomierzu
– Tomasz Matuszak – P-le w Nowej Wsi

Kategoria II – kl. I-III SP:
– Weronika Kruk – kl. III SP w Mochach
– Marcel Kosowski – kl. II SP w Przemęcie
– Wojciech Thiel – kl. II SP w Mochach

Kategoria III – kl. IV – VI SP:
– Magdalena Wita – kl. VI SP w Mochach
– Marta Pochanke – kl. IV SP w Kaszczorze
– Amelia Kruk – kl. IV SP w Mochach

Bardzo dziękujemy Wam za wspaniale wykonane szopki! Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy serdecznie po odbiór nagród i dyplomów. Oczywiście szopki zabierzecie ze sobą na święta do domu. Czekamy na Was od poniedziałku do środy w godzinach od 7:30 do 15:30 w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przemęcie.

Drugi świąteczny konkurs na „Świąteczny stroik bożonarodzeniowy” był adresowany do seniorów z terenu Gminy Przemęt. Jego przeprowadzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu GOPS w Przemęcie i Pań pracujących w Dziennym Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy. Na konkurs zgłoszono 12 pięknych stroików bożonarodzeniowych, a Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienia dla wszystkich jego uczestników:

– Irena Pietrzak – Mochy
– Genowefa Kalitka – Perkowo
– Krystyna Klawińska – Bucz
– Mariusz Kotlarski – Mochy
– Joanna Kalitka – Perkowo
– Elżbieta Szczepaniak – Błotnica
– Agnieszka Brandembura – Solec
– Wanda Baranowska – Siekowo
– Lidia Tonder – Kaszczor
– Krystyna Adamczak – Perkowo
– Halina Janusz-Maciejewska – Solec
– Teresa Szulc – Radomierz

Bardzo dziękujemy seniorom za pięknie i starannie wykonane stroiki. Dla wszystkich uczestników konkursu zostały przygotowane prezenty, które pracownicy GCKiB w Przemęcie oraz DDPS w Błotnicy dostarczą seniorom do domów. Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Ścigała oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Agnieszka Kędziora życzą Wszystkim uczestnikom Wesołych Świąt!

 

Menu