Ponad sto – a dokładnie 109 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Moja Gmina Przemęt w przyszłości”, którego organizatorami byli Urząd Gminy Przemęt oraz GCKiB w Przemęcie. W czwartek 22 października 2020 r. Komisja Konkursowa w składzie: Waldemar Kalitka, Patrycja Pabich, Beata Karaśkiewicz-Maćkowiak, Adam Kubiak i Szymon Piechowiak wyłoniła laureatów konkursu, czyli autorów najładniejszych i najciekawszych prac.
Celem konkursu było zaangażowanie najmłodszych mieszkańców gminy Przemęt w proces kreowania polityki przestrzennej i społecznej, identyfikowanie ze swoim miejscem zamieszkania oraz kształtowanie zainteresowań architekturą „małej ojczyzny”. Uczestnikami konkursu byli przedszkolacy, uczniowie kl. I – VIII SP oraz szkoły ponadpodstawowej. Pomysły dzieci i młodzieży na wizję Gminy Przemęt w przyszłości były przeróżne, a nawet zaskakujące. Te najczęściej powtarzające się to zoo, nowoczesne ścieżki rowerowe, baseny, plaże w otoczeniu nowoczesnych parków zielonych, parków linowych i wodnych, kina, teatry, nowoczesne place zabaw, zimowe lodowisko, stacje z ładowarkami do samochodów elektrycznych, schronisko dla zwierząt bezdomnych, skateparki, jump areny, wesołe miasteczka. Do wykonania prac plastycznych uczestnicy użyli kredek, farb plakatowych, naturalnych materiałów takich jak liści, gałązek świerkowych, plasteliny, bibuły, materiałów recyklingowych. To sprawiło, że wybór najładniejszych prac był dla Komisji Konkursowej dużym wyzwaniem, dlatego przyznano równorzędne miejsca w Kategoriach I, III i IV. Już niebawem prace te zostaną zaprezentowane na korytarzu wejściowym Urzędu Gminy Przemęt. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie konkursem i liczny udział w konkursie uczniom i przedszkolakom z Kaszczoru, Osłonina, Bucza, Moch, Nowej Wsi, Radomierza i Starkowa. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!
Po odbiór dyplomów i nagród zapraszamy zwycięzców oraz wszystkich biorących udział w konkursie do GCKiB w Przemęcie od piątku 30 października 2020 r. i przez cały najbliższy tydzień w godz. od 7:30 do 15:30.

Poniżej prezentujemy listę laureatów:
KATEGORIA I – PRZEDSZKOLACY:
I m-ce: Oliwia Sobolewska – 4 lata – Przedszkole w Buczu
II m-ce: Hanna Nędza – 5 lat – Przedszkole w Kaszczorze
II m-ce: Antoni Jankowski – 6 lat – Przedszkole w Buczu
III m-ce: Kamila Gałan – 5 lat – Przedszkole w Buczu
wyróżnienia: Weronika Kowalska – 5 lat Przedszkole w Buczu, Patrycja Szczepańska – 6 lat – Przedszkole w Starkowie, Amelia Hübner – 6 lat –  Przedszkole w Osłoninie

KATEGORIA II – UCZNIOWIE KL. I – III SP
I m-ce: Krystian Szczepański – kl. III – SP w Starkowie
II m-ce: Marcelina Mała – kl. III – SP w Buczu
III m-ce:  Aleksandra Styzińska – kl. I – SP w Buczu
wyróżnienia: Marzena Szymańska – kl. I – SP w Mochach, Nadia Praiss – kl. I SP – SP w Buczu

KATEGORIA III – UCZNIOWIE KL. IV – VI SP
I m-ce: Jagoda Olejniczak – kl. IV – SP w Kaszczorze
II m-ce: Maurycy Kruszona – kl. VI SP w Mochach
II m-ce: Magdalena Wita – kl. VI SP w Mochach
III m-ce: Filip Ratajczak – kl. VI – SP w Kaszczorze
III m-ce: Patryk Weiss – kl. IV – SP w Kaszczorze
III m-ce: Dominika Machoy – kl. VI – SP w Kaszczorze
wyróżnienia: Natalia Leśniewicz – kl. IV – SP w Kaszczorze, Franciszek Łoła – kl. IV – SP w Kaszczorze

KATEGORIA IV – UCZNIOWIE KL. VII – VIII SP i szkoła ponadpodstawowa
I m-ce: Maria Poźniak – kl. VIII – SP w Kaszczorze
II m-ce: Weronika Szymańska – kl. II LO we Włoszakowicach
III m-ce:  Maria Sroka – kl. VII – SP w Kaszczorze
III m-ce: Patrycja Flieger – kl. VII – SP w Kaszczorze
wyróżnienie: Wiktor Szczepański – kl. VII – SP w Starkowie

Menu