Jeśli jest idea oraz determinacja jej realizacji – każda przeszkoda staje się tylko elementem, na którego pokonanie trzeba tylko znaleźć sposób… Tak też się stało w ostatnio wrześniowy weekend w Przemęcie. W niedzielę, 27 września br. odbył się jubileuszowy 30 Przemęcki Rajd Rowerowy. Warunki pogodowe wykluczyły pokonanie zaplanowanej trasy jednośladami, ale… rajd się odbył. Cykliści przesiedli się do autokaru i pokonali całość trasy odwiedzając zaplanowane punkty.

Na trasie znalazł się m.in. Pałac w Buczu, Żłobek i Dom Dziennego Pobytu w Błotnicy oraz Plaża Gminna w Osłoninie. Gmina Przemęt ma się czym pochwalić a kapryśna pogoda nie zniechęciła organizatorów. Zmiana formy rajdu okazała się być ciekawą alternatywą, którą uczestnicy wydarzenia przyjęli z aprobatą. Po drodze czekało wiele atrakcji oraz prezentów. Oprócz wrażeń, każdy mógł również wrócić do domu z czymś na pamiątkę – choćby ze zdjęciem z fotobudki.
Rajdy Rowerowe na terenie Gminy Przemęt mają swoją długa tradycję. Tak się złożyło, że inicjatorem pierwszego w 2005 r. był Janusz Frąckowiak – obecnie Wójt Gminy Przemęt. Nie mogło go zabraknąć również na jubileuszowym – 30 Przemęckim Rajdzie. W podziękowaniu za inicjatywę, która doczekała się jubileuszu Wójt otrzymał symboliczne podziękowania, ale jak sam mówi, dla niego największą radością jest to, że idea, która przyświecała mu tyle lat nadal jest kontynuowana. Janusz Frąckowiak pogratulował organizatorom tegorocznego rajdu, bo jak mówił, dla niego samego forma i zakres tego wydarzenia były miłym zaskoczeniem.
Rok 2020 to rok wielu przeciwności, z którymi wszyscy musimy się zmagać, ale jak się okazuje wiele z nich można pokonać. Wystarczą chęci i kreatywność działania a tych przymiotów nie brakuje zarówno w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie jak i w całej Gminie Przemęt.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wyrozumiałość oraz za to, że ze zrozumieniem przyjęli konieczność stosowania się do zasad sanitarnych. Dziękujemy też za słowa uznania i już dziś zapraszamy na kolejne inicjatywy podejmowane przez GCKiB. Jeśli tylko będziemy mieli możliwość, znajdziemy sposób aby działać na rzecz mieszkańców gminy.– mówi Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, Agnieszka Kędziora.

Menu