W piątek, 4 września 2020 r. w Przemęcie odbyła się kolejna gra terenowa, która zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie we współpracy z 7 Harcerską Drużyną z Przemętu oraz Stowarzyszeniem Miłośników Historii Wojskowości z Wolsztyna.
Tak wyglądał przegląd trasy przed startem….

TROPiciele w terenie… do pokonania niemal 5 kilometrowa trasa… Po drodze mieli wiele zadań do wykonania. Czekał ich instruktarz pierwszej pomocy, nauka śpiewu piosenki harcerskiej oraz łamigłówka bo za zadanie był szyfr do rozwikłania. TROPiciele mogli się też przekonać, że woda to niezwykła substancja -poznali jej tajemnice. Na tym jednak nie koniec. Czekały ich jeszcze poszukiwania wykrywaczem metali i rzut granatem. Tuż przed końcem trasy czekał ich niespodziewany sprawdzian umiejętności bo TROPiciele na swej drodze napotkali ranne osoby potrzebujące pomocy. Przydała się więc wiedza i umiejętności zdobyte podczas gry.

Na koniec emocjonującego wieczoru… żywa lekcja historii – militarna niespodzianka, wystawa broni. TROPiciele mogli zobaczyć eksponaty Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Nie zabrakło też prelekcji o Powstaniu Warszawskim.
Po wyczerpującym wieczorze w terenie… dla pokrzepienia ciała na uczestników gry czekała ciepła herbata i kiełbaska z ogniska. Każdy z TROPicieli zakończył grę z dyplomem i upominkiem oraz niezapomnianymi wrażeniami. Serdecznie dziekujemy za uczestnictwo i… do zobaczenia na kolejnym szlaku TROPicielskich przygód!