W Gminie  Przemęt, mimo trudności z jakimi borykamy się my wszyscy, udało się zorganizować plener malarski dla dzieci i młodzieży -oczywiście zachowując zasady obowiązujące w okresie pandemii. Przedsięwzięcie było organizowane przez GCKiB w Przemęcie, a prowadzącymi zajęcia  byli artyści Dagmara Angier-Sroka i Bartłomiej Sroka.
Podsumowaniem pleneru malarskiego był wernisaż wystawy prac wszystkich uczestników, który miał miejsce dnia 21 sierpnia 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie i druga wystawa której otwarcie odbędzie się 28.08.2020 o godz. 17.00 w kościele poewangelickim w Kaszczorze.
Największym walorem zajęć była możliwość przeniesienia niewątpliwych walorów ziemi przemęckiej na papier, w formie malarskiej ekspresji. Na pracach uczestników można dostrzec ptaki występujące na tym terenie, przyrodę -jeziora, lasy i malownicze pejzaże wiejskie, jak i chrakterystyczne elementy architektoniczne naszej gminy jak fara w Przemęcie, kościół w Wieleniu i Starkowie oraz zabudowania wiejskie w Kluczewie.- mówi Bartłomiej Sroka. – Niewątpliwym atutem przedsięwzięcia było również to że działania które do tej pory odbywały się w murach GCKiB mogły zagościć w miejscach gdzie kultura była towarem poszukiwanym. We wsi Sokołowice, która wydaje się być na „końcu świata”, dzieci i młodzież miała możliwość odkrywania nowych inspiracji do swojej twórczości i odkrywania nowych zakątków naszego regionu. – dodaje B. Sroka.

Menu