TROPiciele… pod osłoną nocy, w okolicach Przemętu z latarkami i mapą szukali wskazówek, wykonywali zadania i podążali do celu… TROPiciele to nazwa gry terenowej, która odbyła się 7 sierpnia 2020 r.
Zainteresowanie uczestnictwem w grze było bardzo duże. Stworzono listę rezerwową dla tych chętnych, którzy już niestety nie mieli możliwości uczestniczyć w pierwszej edycji.

Zabawa i nauka… Trzy grupy, łącznie siedemnastu uczestników, zmagało się z wyznaczonymi zadaniami. Nie należały one do łatwych. Zadania jakie stawiono przed uczestnikami wymagały wiedzy na temat historii Przemętu, znajomości legend a także symboli właściwych gminie. I tak między innymi uczestnicy musieli sprostać zadaniu i ułożyć herb gminy… Inwencji i pomysłowości im nie brakowało!

Historia w bonusie… Na uczestników gry czekała jeszcze niespodzianka. Z wizytą przyjechał bowiem Maciej Myczka Prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości z Wolsztyna. Uczestnicy gry mieli okazję przejść iście wojskową odprawę. Data gry terenowej zbiegła się również z datami walk w Powstaniu Warszawskim, tak więc gra terenowa stała się też punktem wyjścia do przybliżenia wydarzeń historycznych ważnych dla naszego kraju. Warto tu również wspomnieć, że Maciej Myczka przyjechał niezwykłym zabytkowym autem, był to GAZ-69  z 1954 roku. Oczywiście, każdy z uczestników miał okazję nie tylko obejrzeć ten pojazd, ale też i się nim przejechać. To były niezapomniane wrażenia.

Zakończenie gry terenowej to nie koniec… Kto wygrał? Właściwie to wszyscy uczestnicy wygrali! Już samo podjęcie wyzwania i zdobycie się na odwagę nocnej eskapady zasługuje na podium. Na zakończenie emocjonujących nocnych wrażeń było ognisko. Na uczestników czekała kiełbaska oraz upominki od honorowego patrona imprezy, którym był Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak.
Jak zapowiedziała Dyrektor GBKiB w Przemęcie Agnieszka Kędziora, będą kolejne edycje gier terenowych. Zainteresowanie i ilość osób, które wyraziły chęć uczestnictwa sprawiły, że już planowana jest kolejna edycja imprezy. Jak zauważyła A. Kędziora, dzieciom i młodzieży brakuje możliwości spędzania z sobą czasu, forma gry terenowej pozwala na zabawę z zachowaniem standardów bezpieczeństwa wymuszonych obecną sytuacją. Ciekawie, atrakcyjnie i bezpiecznie – gry terenowe z GCKiB w Przemęcie, to propozycja, z której warto skorzystać!

Menu