Lato w pełni – w niedzielny upalny dzień, 9 sierpnia br. odbył się spływ kajakowy zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie.
Na wodę wypłynęło około dwudziestu kajaków. Niemal pół setki uczestników spływu mogło liczyć na świetną letnią pogodę.  Na starcie uczestników odwiedził Zastępca Wójta Gminy Przemęt Waldemar Kalitka, który życzył kajakarzom udanej i bezpiecznej zabawy.
Uczestnicy spływu zabrali na wyprawę dobre humory a to podstawa każdej rekreacyjnej inicjatywy! Kto chciał zażyć słonecznej kąpieli na wodzie – z pewnością się nie rozczarował. Obcowanie z urokami przyrody jakie oferuje Gmina Przemęt to prawdziwa gratka! Jak mówią uczestnicy spływu, z perspektywy kajaka na wodach jeziora jest po prostu pięknie! Trasa spływu rozpoczęła się na wieleńskiej plaży Ośrodka „Krokus” do Wyspy Konwaliowej i z powrotem. Nad bezpieczeństwem uczestników spływu czuwali ratownicy. Zwieńczeniem udanego spływu było ognisko podczas którego, uczestnicy imprezy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Jak zapewnia Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Przemęcie Agnieszka Kędziora, spływy kajakowe na stałe są wpisane w kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych GCKiB. Może jeszcze w tym sezonie uda się wypłynąć kajakami na szerokie wody… Z pewnością będziemy o tym informować.