Wszystko zależy od tego jak się zadba o to, co się ma! Wieża w Siekowie jest atrakcją w Gminie Przemęt od kilku lat. Niestety, konieczna jest modernizacja. Z uwagi na zakres i rodzaj prac oraz użyte impregnaty – lato to najlepszy czas na wykonanie niezbędnych prac remontowych na wieży.
Modernizacją obiektu,  zgodnie z podpisaną umową, zajmuje się firma Pana Piotra Kaczmarka z Moch. Wieża będzie zamknięta do 20 lipca 2020 r. Remont był konieczny z uwagi na względy bezpieczeństwa. Potrzebna była wymiana skorodowanych elementów m.in. belek czy też desek stopni schodów.
Od lat wieża jest niewątpliwą atrakcją turystyczna Gminy Przemęt. Jak jednak wszystko inne, nie oparła się ona zębowi czasu a ten, nadwątlił jej strukturę. – Bezpieczeństwo przede wszystkim, tak więc remont był konieczny.  Po renowacji i koniecznej wymianie zużytych elementów, wieża zostanie zaimpregnowana tak, aby mogła służyć przez kolejne lata. – mówił Wójt Janusz Frąckowiak, który wraz z Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie przyjechali do Siekowa. – Wiele elementów przygotowaliśmy już wcześniej tak aby czas wyłączenia wieży z użycia ograniczyć do minimum. Drewno zakonserwowaliśmy impregnatem. Niestety, lato to najlepszy czas na wykonywanie takich prac. Wieża stoi już od kilku lat więc i zużycie drewnianych elementów nie jest zaskakujące. Ważne, aby dbać o to co się ma. – mówi Piotr Kaczmarek.  Zarówno inwestor jak i wykonawca są zgodni – jak się będzie dbać, to wieża jeszcze długo postoi.
Wieża w Siekowie to turystyczna atrakcja a po renowacji będzie jeszcze atrakcyjniejsza.  Przypomnijmy, że swego czasu w gminie były dwie wieże widokowe. Szkoda, że ta w Olejnicy  zniknęła już z mapy gminy.  – Dołożymy wszelkich starań aby wieża w Siekowie stała jak najdłużej. – powiedziała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, Agnieszka Kędziora.

 

Menu