Uniwersytet Trzeciego Wieku w Przemęcie działający przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie ma się czym pochwalić. Jego siłą są Słuchacze i inicjatywy, które podejmują.
– Słuchaczka naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Basia Jarosz niemal codziennie mnie zaskakuje. W tym trudnym dla wszystkich czasie cieszy się każdą chwilą i zaraża spokojem.  – mówi koordynator Jadwiga Kasperska.  
– Bardzo brakuje mi spotkań, szczególnie z Sekcji Rękodzieła, ale systematycznie mam zajęcia w domu – mówi Basia Jarosz. – Tym razem postawiłam na kolekcję pudełek: pudełko na przyprawy, pudełko na drobiazgi dla dziewczynki, pudełko do herbaty oraz chustecznik, oczywiście ulubioną metodą decoupage. Materiały i surowce zakupiłam w Internecie. Udało mi się to tylko dlatego, że nauczyłam się tego na sekcji komputerowej UTW. – opowiada Basia. Pudełka powstawały w 3 etapach. Trwało to około 2 tygodni.

Pani Basia dużo czasu spędza w ogrodzie. W majowy weekend zajęła się rozmnażaniem roślin. Posadziła sporo fiołków afrykańskich – wystarczy dla całego Uniwersytetu.

Ale to nie wszystko. 6 maja o godz. 23.30 obserwowała pełnię księżyca.
Wiele czasu spędza z wnuczkami Mileną i Jagodą. Dziewczynki ułożyły wspaniały dywan książkowy, a to w  prezencie na Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Basiu BRAWO!!! Czekam na kolejną niespodziankę, ciekawe czym mnie teraz zaskoczysz. Pozdrawiamy wszystkich Słuchaczy UTW w Przemęcie i nie tylko. Zachęcamy do podzielenia się swoimi sukcesami. – mówi Jadwiga Kasperska, koordynator UTW w Przemęcie.

 

 

Menu