27 marca przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU w Polsce obchodzimy od niemal sześćdziesięciu lat. Pamiętamy o twórcach teatru „Zaczarowana Dorożka” działającym przy GCKiB w Przemęcie. Spieszymy z najlepszymi życzeniami!
Pod koniec stycznia br. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie uroczyście świętowano jubileusz 10 lat istnienia teatru “Zaczarowana Dorożka”. 27 marca 2020 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru okolicznościowy list do Kingi Kaźmierczak, opiekuna przemęckiego teatru, wystosowała Dyrektor Agnieszka Kędziora i pracownicy GCKiB.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU w Polsce obchodzimy od niemal sześćdziesięciu lat. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów – festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny. Co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobistość świata teatru. Pierwsze orędzie w 1962 roku wygłosił Jean Cocteau.

 

 

Menu